Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Co dokáže firemní informační systém? Zefektivní váš byznys!

29. duben 2016 Co dokáže firemní informační systém? Zefektivní váš byznys!

Doba se mění a pokud někdo tvrdí, že se bez firemního informačního systému obejde, pravděpodobně se mýlí. V minulosti k tomuto řešení tíhly zejména větší společnosti, ale dnes – s ohledem na současné trendy ve světě byznysu – se vhodně zvolený firemní informační systém hodí i pro menší podniky a živnostníky. Takže ať už stojíte v čele úspěšné společnosti s desítkami či stovkami zaměstnanců nebo podnikáte v menším měřítku, neměli byste brát význam tohoto softwaru na lehkou váhu. Poradíme vám, podle čeho se řídit při výběru.

Díky podnikovému informačnímu systému získáte absolutní přehled nad firmou, zefektivníte procesy a posunete své podnikání na další úroveň.

V čem je lepší univerzální systém než software na míru?

Firemní informační systém je velmi rozsáhlý pojem. Obecně lze informační systémy rozdělit na „univerzální“, „speciální“ a „na míru“. Speciální software je určen pro organizace, jejichž požadavky jsou velmi odlišné od toho, co je typické pro univerzální řešení. Obsahují funkce, které jsou pro běžného uživatele naprosto zbytečné a naopak mnoho standardních funkcí nevyužívají.

Systémy navržené na míru potřeb jediného zákazníka jsou ojedinělé, a to hned z několika důvodů. Realizace je velmi nákladná a výsledek jen málokdy konkuruje běžně dostupným univerzálním podnikovým informačním systémům. Cena téměř vždy převýší plánovaný rozpočet, programátorům se nepodaří dodržet termíny a funkcionalita neodpovídá původním představám klienta.

Modulové řešení pro každého

Pro drtivou většinu podniků je proto jasnou volbou univerzální informační systém. Jako příklad může posloužit software od české společnosti SAUL. Jedná se o modulově řešený ekonomický systém, který lze využít v oblastech jako účetnictví, správa majetku, výroba, sklady, insolvence a v neposlední řadě také jako manažerský informační systém. Implementace je snadná, uživatelské rozhraní intuitivní a poměr ceny / přínosu pro firmu téměř bezkonkurenční.

-jan-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Bezpečný firemní email je jistota

Bezpečný firemní email je jistota

Základem komunikace každé profesionální společnosti je kvalitní emailová adresa a především maximální bezpečnost. Jedním z nejčastějších témat nejen mnohých internetových diskuzí, ale i mnohých jiných třeba i veřejných fór je bezesporu bezpečnost.

První, druhý, třetí pilíř? Důchody a důchodový systém v ČR

První, druhý, třetí pilíř? Důchody a důchodový systém v ČR

FINANCE ALBATROS: Čekají nás velké změny? Co všechno se nám v životech změní, až bude nová důchodová reforma v platnosti? Budeme bez druhého pilíře a důchodový systém bude spravedlivější? Vybrali jsme několik částí, které se mohou týkat právě vás.


Půjčky pro vaši firmu na dlani

Půjčky pro vaši firmu na dlani

Každá společnost potřebuje za určitou dobu renovovat své vybavení. Pokud tak majitel firmy nečiní, dochází k tomu, že jeho stroje dále stárnou a již nejsou schopny plnit funkci, která se od nich očekává. To samé platí i o jiném vybavení společností, které nefungují jako výrobní. Spousta lidí většino…

Jak má vypadat catering pro firmy? Nebojte se experimentů

Jak má vypadat catering pro firmy? Nebojte se experimentů

Firemní večírky a akce se neobejdou bez pořádného pohoštění a také bohatého kulturního programu. Zvláště tehdy, jsou-li pořádané nejen pro samotné zaměstnance, ale jsou na ně pozváni třeba i významní obchodní partneři a klienti, případně i širší veře