Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Exekuce nemovitostí je stále velkým strašákem!

28. únor 2011 Exekuce nemovitostí je stále velkým strašákem!

Těžko bychom hledali někoho, kdo se nebojí exekuce nemovitostí. Tento strašák vykoukne na každého, kdo to přežene s půjčováním peněz a není pak schopen své půjčené finanční prostředky včas vrátit. Mnozí lidé sice o samotné existenci exekuce nemovitostí pochopitelně ví, nicméně i tak je třeba si osvěžit některá základní fakta, která se této nepříjemné záležitostí zcela určitě týkají. Pojďme se tedy podívat na exekuci nemovitostí pod drobnohledem a ukázat si základní aspekty, které se jí týkají.

Definice exekuce nemovitostí

Než přihlédneme k základním věcem, které se exekuce nemovitostí týkají, měli bychom si uvést základní definici tohoto dvouslovného termínu. Exekuce nemovitosti tedy znamená zablokování nemovitého majetku člověku, který dluží na základě toho, že je vyneseno usnesení o nařízení exekuce. V rámci samotného exekučního nařízení potom dochází k dražbě konkrétní nemovitosti, na kterou bylo nařízení uvaleno.

Kdo je oprávněnou osobou?

K provedení exekuce je oprávněn pouze soudní exekutor, samotný soud anebo finanční úřady. Nikdo jiný exekuci legálně vykonávat nemůže. Samotný soudní exekutor není nikterak lokálně omezený, což potvrzuje ta skutečnost, že si jej může klient, který navrhuje exekuci, vybrat. Exekuce nemovitostí je možná jen v případě, že má konkrétní exekutor přímo doložku daného soudu. Po samotné exekuci následuje dražba nemovitosti. Je sestaven znalecký posudek, v němž je uvedena cena konkrétní nemovitosti, na které se začíná s dražbou. Exekutorský úřad musí ze zákona vystavit dražební vyhlášku a zveřejnit ji.

Další fakta týkající se exekuce nemovitostí

Pokud si klient potřebuje s exekutorským úřadem domluvit splátkový kalendář, neměl by mít nejmenší problém. Ten nastane až ve chvíli, kdy je tento zájemce o splátky neschopný tyto splátky dodržovat. Pak dochází k samotné dražbě konkrétní nemovitosti. V případě, že dojde k domluvení splátek, jež neodpovídají celkové výši dluhu, je pravděpodobné, že exekutor přistoupí také k vyhlášení dražby. Na toto ovšem exekutoři upozorňují také předem. Samotná dražba nemovitosti také nemusí být ihned konečná, jelikož nejvyšší podání mnohdy není schopno pokrýt dlužnou částku.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyplacení exekuce půjčkou: Zbavte se exekuce rychle a elegantně

Vyplacení exekuce půjčkou: Zbavte se exekuce rychle a elegantně

Počet exekucí v tuzemsku neustále roste. Dostali jste se i vy do finanční tísně, která vyvrcholila exekučním příkazem? Abyste neriskovali, že vám exekutor sáhne na mzdu, případně zabaví váš majetek, musíte jednat co nejrychleji.

Co všechno zmůže exekuce?

Co všechno zmůže exekuce?

Když se řekne slovo exekuce, tak se mnohým lidem doslova zježí všechny chlupy na těle. Je ovšem velmi důležité vědět, co exekutor vlastně může zabavit, a na co naopak nemá právo. Poměrně striktní je v tomto ohledu občanský soudní řád, který jasně praví, že exekutor nesmí vůbec zabavovat věci, které …


Investice do nemovitostí mohou skýtat určitá úskalí!

Investice do nemovitostí mohou skýtat určitá úskalí!

Vydělat se dá obrovským množstvím způsobů. Skutečnost je ale taková, že lidé chtějí většinou získat peníze s co nejmenší námahou a pokud možno bez práce. V případě, že člověk disponuje nějakou hotovostí, tak i tento způsob se jeví jako reálný! Buď lze pro investování použít nějaké investiční fondy a…

Pojištění nemovitostí u ČSOB pojišťovny

Pojištění nemovitostí u ČSOB pojišťovny

Jakýkoli vlastník nesvisti by se měl mít na pozoru před některými nepříjemnými vlivy počasí a před dalšími záležitostmi, které mohou jeho byt anebo domek zničit. I proto by se měl věnovat výběru kvalitního pojištění nemovitosti, a to hned při její koupi či výstavbě. V mnohých případech dochází k tom…