Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Jak na oddlužení fyzické osoby?

24. březen 2011 Jak na oddlužení fyzické osoby?

Psal se 1. leden roku 2008, kdy vstoupil v platnost takzvaný insolvenční zákon. Tento zákon se stal velmi důležitým zejména pro osoby, které nebyly a nejsou schopny splácet své pohledávky. Určitě je třeba konstatovat, že tento insolvenční zákon přesně určil podmínky oddlužení fyzických osob. Jestliže si ovšem myslíte, že oddlužení je prakticky pro každého a není problém jej uskutečnit kdykoliv a hodně rychle, tak se do značné míry pletete. Podívejme se tedy na základní fakta, která se oddlužení jako takového týkají…

Pro koho je určeno oddlužení?

Takzvaný osobní bankrot je určen pouze pro fyzické osoby, které nejsou z podnikatelského hlediska činné. Podnikatelé vyhlásit osobní bankrot nemohou, jelikož disponují ještě dalšími různými možnostmi jak řešit svou ne zrovna růžovou situaci. Za tyto možnosti považujeme zejména vyhlášení konkurzu anebo restrukturalizaci společnosti. Co se týká samotné situace, které vede k vyhlášení osobního bankrotu, tak v té se člověk ocitne ve chvíli, kdy není již 30 dní schopen splácet prostředky, které si půjčil od více věřitelů. Toto jsou zcela jistě základní podmínky pro osobní bankrot. To, že někdo dluží nějaké peníze, ještě určitě neznamená, že je nutné vyhlásit osobní bankrot.

Na oddlužení je třeba se důkladně připravit!

Když už člověk sáhne po oddlužení, měl by být na všechno důkladně přistaven. Na počátku je nutné dát dohromady všechny možné důležité dokumenty, které jsou insolvenční řízení nutné. Samozřejmě pochopitelně není špatné si přečíst, jak vyhlásit osobní bankrot. Většina soudců doporučuje, aby člověk, který se rozhodne pro oddlužení, komunikoval se svými věřiteli. Ideální je dohodnutí se s věřiteli na podmínkách svého osobního bankrotu. Určitě také není špatné se shodnout na samotném provedení oddlužení. Samotný proces osobního bankrotu je v současné době ještě poměrně neznámou věcí, a proto určitě není na škodu kontaktovat advokáta anebo se obrátit na občanské či daňové poradny. Dokonce již vznikly i speciální poradny právě pro oddlužení. Mnohdy si nestačí pouze najít kvalitní návod jak vyhlásit osobní bankrot, ale je třeba jít po opravdových odbornících. Ideální je také využít internetu a zadat třena osobní bankrot kalkulačka.

K samotnému oddlužení vlastně ani nemusí vůbec dojít!

Samotné insolvenční řízení není určitě žádnou nutností, která by musela nutně za každých okolností proběhnout. V případě, že dojde k samotnému insolventnímu řízení, musí dlužník předložit potřebné doklady. Pokud tak neučiní, je mu uložena lhůta k nápravě v podobě dalších 7 dnů. Jestliže se dlužníkovi nepodaří v této lhůtě dokumenty sehnat, může soud rozhodnout v jeho neprospěch!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Co pojímá oddlužení fyzické osoby

Co pojímá oddlužení fyzické osoby

Když má člověk již v podstatě neřešitelné dluhy, nezbývá mu příliš mnoho možností, jakým způsobem z celé nepříjemné situace vybruslit. Jednu z alternativ představuje takzvaná instituce osobního bankrotu.

Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

Jeden z nejčastějších finančních problémů, je neschopnost splácet své dluhy. V mnoha případech se může tento problém dostat až k exekuci, která vás může připravit i o střechu nad hlavou. Jestli tedy máte tyto problémy, řešte je v čas. Je tu možnost,


Oddlužení vám uleví

Oddlužení vám uleví

Když má člověk obrovské množství dluhů, je jeho situace neskutečně tíživá a projevuje se maximálním možným stresem. Často bohužel dochází k tomu, že dluhy se neustále zvětšují a dostanete se do takzvané dluhové pasti.

Oddlužení fyzických osob stále roste

Oddlužení fyzických osob stále roste

Vyhlášení osobního bankrotu se stává stále častěji součástí reality. Tento fakt je neoddiskutovatelný a nemusíme se u něj nijak zdlouhavě zastavovat. Každopádně bychom hned na úvod mohli říct, že u nás je osobní bankrot a jeho vyhlášení stále jakýmsi tabu. Je to škoda, protože oddlužení nemusí být n…