Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Kdy se vyplatí rozhodčí doložka

6. červenec 2014 Kdy se vyplatí rozhodčí doložka

Rozhodčí doložka je termínem, který některé firmy a dokonce i fyzické osoby nemají příliš v oblibě. Jsou ale naopak i mnohé společnosti, které považují rozhodčí doložku za něco, co jim může v určitých konkrétních situacích hodně pomoct. Vše se pochopitelně odvíjí od konkrétní situace, ve které je rozhodčí doložka uzavírána.

Na otázku, kdy se vyplatí rozhodčí doložka , je možné odpovědět poměrně jednoduše, a to tak, že zejména v případech, kdy je uzavírána jako součást smlouvy právě vaší společností a je tedy ryze ve vaší režii. Jinými slovy, pokud je ve smlouvě, kterou jste sestavovali vy, anebo váš právník, právě vámi stanovená rozhodčí doložka, pak máte velkou výhodu v případě, že dojde nakonec k nějaké rozepři s firmou anebo s člověkem, který s vámi smlouvu uzavírá. Ten totiž fakticky řeší tuto doložku až v situaci, kdy dojde k nějakým nesrovnalostem ve smlouvě. To se pochopitelně může stát kdykoli.

Pokud k této situaci dojde, pak se budete moci spolehnout na to, že rozhodčí soud bude stát na vaší straně a vy nebudete mít problém s tím, abyste případný nepříjemný spor vyhráli. Bylo-li by tomu naopak a rozhodčí doložku stanovila protistrana, nemuselo by se vám to vyplatit. Jestliže budete v smlouvě rozhodčí doložku chtít, pak se na její znění můžete podívat klidně třeba tady . Budete tak mít jistotu v tom, že rozhodčí soud při konkrétních sporech rozhodne právě pro vás.

Rozhodčí soud je ostatně vhodnou volbou zejména tehdy, když nechcete celou záležitost dávat k soudu klasickému, který je často mnohem zdlouhavější a nákladnější. Ideální je nechat vše okolo rozhodčí doložky na profesionálech. Na webu http://www.obchodnysud.sk/ tak můžete učinit. O rozhodčí doložku tak bude maximálně postaráno včetně kvalitního rozhodčího soudu, jenž bude schopen rozhodnout pro vás.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Pokud máte nějaký nový nápad, který chcete zrealizovat a začít na jeho základě podnikat, je dobré jej hned na počátku nějakým způsobem ochránit, aby vám jej nevzala konkurence. Účinným řešením je registrace ochranné známky.


mPůjčka se vyplatí

mPůjčka se vyplatí

Půjčení si finančních prostředků u jakékoli společnosti je nezbytné si předem velmi dobře promyslet, jelikož ne každá společnost je opravdu výhodná a nabídne efektivní půjčky, které by mohly splnit veškerá očekávání zájemců. Zajímavou půjčkou je bezesporu úvěr, který nabízí společnost mBank. Jedná s…

Vedení účetnictví a daňové poradenství od profesionálů se vyplatí!

Vedení účetnictví a daňové poradenství od profesionálů se vyplatí!

Každá společnost musí pochopitelně platit daně a vést spolehlivě účetnictví. Základem úspěchu je bezesporu také optimalizace nákladů. To vše má velký vliv na stabilitu ekonomiky konkrétní společnosti. Jestliže nejste schopni své účetnictví zvládnout sami a neoptimalizuje své náklady, zcela zákonitě …