Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Na kolik vás vyjdou změny v s.r.o.?

29. červenec 2013 Na kolik vás vyjdou změny v s.r.o.?

Společnosti s ručením omezeným jsou jednou z forem podnikání. Firem, které fungují jako s.r.o., je v tuzemsku velké množství, dá se tak říci, že se jedná o vůbec nejoblíbenější formu společností. Založení s.r.o. Je dnes již poměrně jednoduché, a to zvláště tehdy, pořídíte-li si je nákupem, tedy zakoupíte tzv. ready made společnost. Často se však v průběhu podnikatelské činnosti stane, že je zapotřebí provést nějaké změny v s.r.o. I v tomto případě je nutné počítat s tím, že provedení změny bude nějaký čas trvat a hlavně také něco stát.

Změny ve společnostech s ručením omezeným lze provést osobně. To je však často nepraktické, neboť se majitelé a jednatelé společností nechtějí touto záležitostí sami zabývat, obvykle na to ani nemají dostatek času. Zkrátka je to ruší při jejich podnikatelské činnosti.

Je-li provedení změny ve společnosti naprosto nezbytné, avšak nechcete s tímto úkonem ztrácet drahocenný čas, naskýtá se zde řešení. Tím je možnost přenechat provedení změn v s.r.o. externí firmě. Ta vše vyřídí na základě smlouvy.

Cena za drobné změny v s.r.o.

Je jasné, že takovýto krok nebude zcela zadarmo. Kolik ale vlastně jednotlivé změny ve společnosti stojí? Menší procesy, jako jsou třeba změna sídla společnosti ve chvíli, kdy získáte výhodný pronájem sídla, a to třeba přes web onlineinvest.sk, by měl vyjít na méně než 4 tisíce korun. Ve stejných cenových relacích se pak pohybují i další změny, třeba změna obchodního názvu, změna jednatelů atd.

Složitější změny ve společnostech

Kolem pěti tisíc korun pak stojí složitější změny ve společnostech s ručením omezeným. Jedná se zejména o rozšíření nebo naopak zúžení předmětu podnikání, zvýšení nebo snížení základního kapitálu ( minimem je 200 tisíc Kč), nebo převod obchodního podílu a změny společníků.

Jak vidno, provedení změn v s.r.o. se dá vyřešit snadno a s minimálními náklady. Dát pár tisíc korun za to, že se pak o nic nemusíte starat, je zcela jistě pro většinu společností a jejich majitelů velmi výhodným řešením.

Můžete se pak plně věnovat své podnikatelské činnosti, nebo se třeba zaměřit na propagaci firmy na internetu, kdy si zajistíte webhosting atd.

-lod-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Reálné sníženy ceny elektřiny změnou dodavatele

Reálné sníženy ceny elektřiny změnou dodavatele

Jak se díváte na oznámení o snížených cenách elektřiny díky změně dodavatele? Nepřijde vám to nijak zajímavé, protože kvůli pár korunám nebudete podstupovat složité změny? Cena elektřiny – porovnání vám ve vašem myšlení učiní revoluci. Nevěříte?

Moderní využívání outsourcingu

Moderní využívání outsourcingu

Administrativní nastavení v naší zemi mnohdy zdržuje při realizaci některého z výborných nápadů. Pokud dostane člověk nápad, který je třeba co nejrychleji zrealizovat, pak je čas nejcennější komoditou, která může rozhodovat o úspěchu či krachu.


Lidé si při výběru hypotéky stále častěji nechávají poradit od profesionálů

Lidé si při výběru hypotéky stále častěji nechávají poradit od profesionálů

Výběr hypotéky je pochopitelně velmi složitý, protože při výběru nějaké nevýhodné hypotéky hrozí člověku to, že utratí zcela zbytečně poměrně velké peníze. Naopak pokud vybere hypotéku dobře, tak logicky může naopak hodně peněz uspořit. V současné době je moderním trendem zejména to, že si lidé nech…

Moderní hypotéky mohou být velmi výhodné

Moderní hypotéky mohou být velmi výhodné

Hypotéka představuje půjčku, kterou si bere stále větší množství lidí. Divit se tomuto faktu nelze, jelikož lidé potřebují peníze na novostavby i na rekonstrukce stávajícího bydlení. I u hypoték je ale zapotřebí najít tu nejoptimálnější variantu, která vám bude z pohledu úrokové sazby a dalších char…