Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Nebankovní půjčka? A proč ne?

23. leden 2014 Nebankovní půjčka? A proč ne?

Ve společnosti panuje všeobecné pravidlo, že bankovní půjčky jsou dobré a oproti nim půjčky od nebankovních společností jsou více než rizikovým podnikem už třeba jen z toho důvodu, že na vás chtějí příliš vysoké úroky nebo třeba zastavit vaši nemovitost. Na druhou stranu je ale nutné poznamenat, že ani bankovní společnosti se ne vždy chovají ke svým současným nebo případně nově příchozím zákazníkům nějak příjemně. Právě proto je nutné být ostražitý již v samotném počátku při výběru jakéhokoliv úvěru.

Porovnání nebankovních půjček

S bankovními půjčkami je to stejně složité jako s těmi nebankovními. Věřit tomu, že jen díky státnímu dohledu bude vše podle deklarovaných podmínek, nezlobte se, ale tak naivní už dnes asi mnoho lidí není. A právě zde přicházejí na řadu nebankovní půjčky, které všechny nemůžeme házet do stejného pytle. Stejně jako ne všechny banky nekradou, tak i nebankovní společnosti se dělí na ty, které svým zákazníkům vyjdou maximálně vstříc. Stačí jen hledat a nenaletět hned první nabídce, která přistane na vašem stole. Správné porovnání nebankovních půjček proto může ušetřit nemalé peníze.

Různé kategorie nebankovních půjček

A tak se můžeme klidně ptát. Kde mi půjčí? A odpověď je nasnadě. U nebankovních společností prakticky skoro všude. Podstatná je výše vaše úvěru, neboť na nebankovním trhu se pohybuje mnoho různých nabídek. Od klasických mikropůjček – asi neznámější z tohoto pohledu je společnost Ferratum, která vám nabídne od 500 Kč do cca 10 tisíc korun. Dalším stupněm jsou půjčky do výše 150 tisíc, zde bychom si mohli jmenovat zástupce Home Credit, což už nejsou půjčky jen na to, abyste vyžili nějakým způsobem do výplaty, ale spíše se s produkty Home Creditu setkáte v rámci nějakého úvěru na spotřební zboží atd. Třetí variantou jsou pak půjčky do jednoho milionu. Zde je takovým známějším představitelem společnost Cetelem. Samozřejmě i ona nabízí menší spotřební úvěry, ale můžete si ní vzít mnohem více peněz.

Ne každá nebankovní společnost vás chce podvést

Poslední várkou jsou pak bohužel ty nebankovní společnosti, které spíše než o to, aby vám pomohly, usilují o pravý opak. Chtějí po vás kupříkladu zastavit do protihodnoty váš dům. Nastaví vám poté takové podmínky, že je asi jen těžko dokážete plnit dlouhodoběji a poté nastává to, že vám je dům zabaven. Těmto nebankovním půjčkám i společnostem je proto třeba se vyhnout. Ačkoliv někdy nastanou problémy, kdy budete možná i nuceni přemýšlet nad tímto řešením, vždy je třeba se zamyslet nad tím, zda vám tento risk stojí za to.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nebankovní půjčka bez registru od Providentu

Nebankovní půjčka bez registru od Providentu

Potřebujete půjčit peníze, ale nevěříte společnostem, které poskytují nebankovní půjčky? Vyzkoušejte Provident , na našem trhu je již od roku 1997 a uspokojil tisíce klientů. Přidejte se k jeho spokojeným zákazníkům i vy.

Tradiční nebankovní půjčka u Profi Credit

Tradiční nebankovní půjčka u Profi Credit

Nebankovní půjčky nejsou v České republice ještě ani zdaleka tak tradičním finančním produktem jako je tomu u bankovních služeb. Lidé zkrátka a jednoduše nemají v nebankovní společnosti dostatečnou důvěru. Je to škoda, jelikož některé jejich produkty jsou opravdu velmi výhodné. Typická je v tomto oh…


Proč vybírat půjčky bez registru

Proč vybírat půjčky bez registru

Získat dnes kvalitní úvěr nemusí být nijak náročné, nicméně spousta soukromých poskytovatelů se snaží dosáhnout na své straně velkých záruk, které jsou schopni potenciální dlužníci splnit. I proto se vyplatí vsadit na některé specializované nebankovní půjčky, které dokážou nabídnout férové podmínky …

Povinné ručení online: Proč není kalkulačka bez osobních údajů?

Pokud hledáte povinné ručení nebi si chcete udělat online srovnání výhodných produktů, obvykle musíte zadáte povinné osobní údaje. Proč tomu tak je?