Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Postup při založení s.r.o.

12. listopad 2014 Postup při založení s.r.o.

Podnikatelské začátky nejsou v mnohých ohledech vůbec jednoduché. Pokud chcete založit soukromou společnost, pak byste měli rozhodně znát mnohé detaily, které se této problematiky týkají. Pokusme se tedy všechny tyto aspekty vyjmenovat a poukázat na fakt, že začít podnikat dnes může opravdu každý člověk, který má v hlavě uskutečnění svého podnikatelského záměru a skutečně kvalitní byznys plán.

Výběr názvu společnosti

V první řadě byste měli pro vaši nově vznikající společnost vybrat název. Mnozí z nás si myslí, že se jedná o zcela banální záležitost, nicméně opak je pravdou. Pomoct vám při jeho výběru a také při dalších záležitostech mohou profesionálové z Venice Group. Samotná název firmy musí mít speciální zakončení. Vybírat si můžete z trojice koncovek. Jsou jimi s.r.o., spol. s.r.o. anebo kompletně celý název bez zkratky, tedy společnost s ručením omezeným. Určitě je třeba si zkontrolovat v obchodním rejstříku, jestli již vámi vymyšlený název někdo nepoužívá.

Předmět podnikání a volba sídla

Obecně platí pravidlo říkající doslova toto. Nejprve si najděte vhodný předmět podnikání, až potom začněte podnikat. Pokud totiž začnete svou podnikatelskou činnost v oboru, který je doslova zahlcen konkurencí, pak se s úspěšným startem rozhodně nesetkáte. Ideální je mít také vlastní obchodní plán, který konkurenceschopnost zahrnuje. Nezapomeňte ani na volbu sídla. Ideální je virtuální sídlo v některém z velkých měst.

Další aspekty vzniku s.r.o.

Společnost s ručením omezeným může být založena jedním anebo více společníky. Jejich maximální počet je stanoven na 50 lidí. Právě oni musí složit základní vklad a musí být také zvolen jednatel. Právě on bude představovat jakousi hlavu celé firmy. Zapomenout bychom neměli ani na nákup kanceláře či provozovny a kancelářské vybavení pojímající počítače, tiskárny, barevné a černé kazety do tiskáren či další součásti kancelářských prostor.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

8J9InA3WmMj0

pátek, 7. duben 2017
05:02

Howdy! Iଁm at work surfing around your blog from my new apple iphone! Just wanted to say I love reading through your blog and look forward to all your posts! Keep up the superb work!


posted by: 8J9InA3WmMj0 [Odpovědět]

Čtěte také...

Založení e-shopu

Založení e-shopu

Máte vlastní zboží a potřebujete ho začít prodávat nejlépe na e-shopu, jenže žádná nemáte a nevíte jak na to? Potom se podívejte na webové stránky společnosti Pixolo, která má ve své nabídce pronájem e-shopu. Je to velmi jednoduché a hlavně rychlé vyřízení.

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Kromě klasických s.r.o. a akciových společností mohou podnikatelé v tuzemsku zakládat také Evropské společnosti. Ty se řídí právem Evropského společenství, potažmo právem EU.


Výhodné a rychlé založení společnosti

Výhodné a rychlé založení společnosti

Podnikatelské začátky mohou být poměrně složité. Jestliže ovšem nepůjdete do podnikání ryze na vlastní pěst, ale spolehnete se na spolehlivého partnera, můžete dojít klidně až k tomu, že začátek podnikání bude představovat doslova hračku. Jak je tedy

Základní způsoby založení s.r.o.

Základní způsoby založení s.r.o.

Existuje několik způsobů, jak založit sro. Budoucí podnikatelé mohou zvolit jednoduchou cestu tím, že si koupí ready made společnosti, nebo raději ušetří peníze a upřednostní založení s.r.o. vlastní cestou. V tom případě se ale samozřejmě musejí připravit na to, že při zakládání s.r.o. ztratí spoust…