Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

19. únor 2016 Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Pokud máte nějaký nový nápad, který chcete zrealizovat a začít na jeho základě podnikat, je dobré jej hned na počátku nějakým způsobem ochránit, aby vám jej nevzala konkurence. Účinným řešením je registrace ochranné známky.

Ochrannou známkou zamezíte konkurenci napodobovat vaší značku, služby a produkty

Registrace ochranných známek má za cíl ochránit firmám jejich originální obchodní značku, logo či třeba podobu produktu před konkurencí. Právě originalita je jedním ze základních předpokladů, které jsou pro úspěšné vyřízení známky zapotřebí.

Zákazníci lépe identifikují vaší firmu

Z hlediska ochrany podnikání jde o zcela zásadní záležitost. Ochrannou známkou si zajistíte, že v budoucnu vaše logo, obchodní značku, produkt či službu nezneužijí jiné firmy, nebudou na ní nijak parazitovat a ubírat vám tak případné zisky z podnikatelské činnosti. Zároveň ale registrace ochranné známky poslouží i k tomu, že zákazníci snadno rozpoznají vaší firmu a zvolí právě její produkty a služby.

S registrací vám pomůže Patentoid.cz

Investice do ochranné známky se tak rozhodně vyplatí. Přitom není nijak drahá, správní poplatek za podání přihlášky na Úřadu průmyslového vlastnictví činí 5.000 Kč. Je samozřejmě nutné počítat ještě s dalšími výdaji a také určitým časem, který vám zabere nastudování veškeré problematiky.

Tomu se ale můžete snadno vyhnout, pokud využijete službu, kterou nabízí Patentoid.cz. Podání návrhu na registraci ochranných známek nabízí podnikatelům, kteří nechtějí ztrácet drahocenný čas a zároveň chtějí mít jistotu, že veškeré administrativní procesy proběhnou v pořádku.

Není samozřejmě zaručené, že ochrannou známku nakonec dostanete. Toto posouzení je vždy výlučně na Úřadu průmyslového vlastnictví, který zkoumá, že ji vůbec lze udělit. Doba posuzování přihlášky obvykle netrvá déle než 6 měsíců.

Výhoda registrace ochranné známky spočívá také v tom, že ji můžete provést nejen v začátcích podnikání, ale kdykoliv, uznáte-li to za vhodné a potřebné.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyplatí se investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti. Hlavní předností…

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Investoři, kteří hledají alternativu ke klasickým způsobům spoření, mohou zvolit dluhopisy. Ty je možné pořídit v několika formách. Velmi oblíbené jsou v posledních letech zejména státní dluhopisy, které jsou vydávány přímo Ministerstvem financí. Existují však také další typy dluhopisů. Za významné …


Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

V posledních letech došlo v Evropské unii a tedy i v České republice k několika změnám v oblasti podnikání. Podstatné změny se týkají způsobu založení společností s ručením omezeným, akciových společností a tak ES- evropských společností. Velkou výhodu přinesla úprava, kdy začínající podnikatelé moh…

Kam je vhodné investovat peníze?

Kam je vhodné investovat peníze?

Každý rozumný člověk by měl přemýšlet nad tím, jak investovat své peníze tak, aby neztratily na své hodnotě a ideálně došlo k jejich zhodnocení. Kam je v současné době nejvýhodnější investovat? To se dozvíte v následujícím článku.