Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

24. červenec 2013 Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

V posledních letech došlo v Evropské unii a tedy i v České republice k několika změnám v oblasti podnikání. Podstatné změny se týkají způsobu založení společností s ručením omezeným, akciových společností a tak ES- evropských společností.

Velkou výhodu přinesla úprava, kdy začínající podnikatelé mohou využít nákupu takzvaných ready made společností. Je ale pořízení ready made společnosti výhodné?

Co je to ready made společnost?

Ready made společnosti jsou předzaloženými firmami, které jsou připraveny k následnému prodeji zájemcům o podnikání. Laicky řečeno to znamená, že ve chvíli, kdy si chcete založit vlastní firmu, už nemusíte sami obíhat úřady a shánět si veškeré potřebné dokumenty.

Stačí jen, když kontaktujete společnost, která prodává ready made společnosti a sjednáte si nákup některé z nich. Ready made už má vyřízené všechny hlavní náležitosti, a to včetně splacení základního kapitálu, který je jednou z hlavních podmínek pro úspěšné založení s.r.o. nebo a.s.

V čem spočívá výhoda nákupu ready made?

Hlavní výhodu, kterou lze spatřovat v možnosti nákupu ready made společnosti, lze charakterizovat jako úsporu času a energie. Tím, že se sami nemusíte zabývat zakládáním společnosti, což mimochodem může trvat až několik týdnů, ušetříte si spoustu práce.

Podnikat přitom lze začít už během několika málo hodin, maximálně dní. Je zapotřebí jen provést změnu zápisu v obchodním rejstříku a další maličkosti, které však nejsou tak časově náročné.

Nevýhoda pořízení ready made

Za nevýhodu lze považovat snad jen to, že za koupi ready made společnosti přeci jen zaplatíte určitou sumu. V případě společností s ručením omezeným se ceny pohybují zhruba od 15.000 Kč výše, za akciové společnosti pak logicky dáte více.

Kde koupit ready made?

Ready made společnosti prodává již poměrně značné množství firem v Česku i na Slovensku. Jako příklad spolehlivé firmy, která nabízí levný prodej ready made společností, lze uvést společnost Company Consulting, která předkládá svoji nabídku také na internetu, a to zde.

S ready made společností můžete podnikat v mnoha oblastech, třeba i v automobilovém odvětví.

A pokud zrovna netoužíte po podnikatelské kariéře a pouze sháníte nové pneumatiky, pak navštivte eshop pneueshop.sk.

-lod-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nejvyužívanější formy ready made společností

Největší zastoupení mezi firmami mají v tuzemsku takzvané společnosti s ručením omezeným. Jde o jakýsi střed mezi kapitálovou společností (a.s.) a společností, která je v osobním vlastnictví. Právní úprava v České republice přitom pro tyto společnosti stanovuje, že je zde povinnost vytvořit základní…

Jak rychle a úspěšně začít podnikat? Přeci koupí ready made společnosti

Jak rychle a úspěšně začít podnikat? Přeci koupí ready made společnosti

Máte nějaký vynikající nápad, který by vám mohl přinést spoustu peněz? Pak neponechejte nic náhodě a začněte jej uskutečňovat v rámci podnikání. Se zařizováním firmy si přitom nemusíte vůbec lámat hlavu. Rychlý a hlavně velmi snadný začátek podnikání


Ready made společnost - možnost začít s podnikáním ještě dnes

Ready made společnost - možnost začít s podnikáním ještě dnes

Přemýšlíte-li o tom, že byste si založili vlastní s.r.o., pak se neděste toho, že zjistíte, jak dlouho vám bude vyřízení založení společnosti trvat. Běžně totiž u nás trvá založení s.r.o. i několik týdnů, což je o poznání déle nežli ve vyspělých západoevropských zemích. Je to dáno tím, že je nutné o…

Vyplatí se investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti. Hlavní předností…