Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Americká hypotéka

31. leden 2011 Americká hypotéka

Mezi jeden z hodně oblíbených produktů patří zcela určitě také americká hypotéka. Lidé si tento typ úvěru berou zejména v případě, že potřebují čerpat peníze prakticky na cokoli, co je momentálně napadne. U klasické hypotéky je zapotřebí vázat tuto půjčku stavbou. V případě, že se člověk rozhodne třeba pro koupi auta, je možné, že takováto hypotéka může klidně přijít i levněji. Záleží samozřejmě na tom, u jaké společnosti si člověk americkou hypotéku pořídí . Mnohé nebankovní společnosti mohou americkou hypotéku poskytnout poměrně levně. Je třeba se přímo podívat na jejich konkrétní internetové stránky.

Jak lze využít americká hypotéka?

Jak již bylo řečeno, americká hypotéka je úvěrem, který mohou lidé využít prakticky na cokoli. Nejčastěji se americká hypotéka využívá na koupi, výstavbu anebo rekonstrukci domu či bytu. Časté je také zpětné profinancování nemovitostí, které již lidé vlastní. Bez problémů je ale možné také s americkou hypotékou nastartovat podnikatelskou činnost či konsolidovat drobné závazky. Když své dluhy člověk ovšem takto splatí, měl by vědět, kolik přesně bude muset vydávat za splátky americké hypotéky.

Společnosti poskytující americkou hypotéku

Na českém finančním trhu figuruje řada společností, které jsou schopny americkou hypotéku nabídnout. Najít lze tyto společnosti jak v bankovním, tak i v nebankovním sektoru. Z bankovních společností bychom mohli jmenovat například ČSOB banku anebo Hypoteční banku či další instituce. U nebankovních společností je třeba si dát pozor na vysoké úročení takovýchto hypoték.

Několik úskalí americké hypotéky

Je určitě nutné také poznamenat, že americká hypotéka nemusí být až tolik výhodná, jak by se mohlo doopravdy zdát. U některých nebankovních společností se výše RPSN u americké hypotéky pohybuje hrubě nad 10 procenty, což samotnému klientovi zaručuje zejména to, že přeplatí obrovské množství finančních prostředků.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Co je vlastně americká hypotéka?

Co je vlastně americká hypotéka?

Možností půjčky na bydlení je v dnešní době obrovské množství. Jednou z nich je bezesporu také hypotéka. Dá se v podstatě říct, že tento typ půjčky je z pohledu bydlení pravděpodobně nejvyužívanějším. Ještě ovšem hypotéce šlape na paty také stavební spoření! Velmi oblíbeným finančním produktem, kter…

Levná hypotéka? Využijte hypoteční kalkulačku

Levná hypotéka? Využijte hypoteční kalkulačku

Zásadním krokem v životě mnoha z vás je situace, kdy se rozhodnete pořídit si vlastní bydlení. Bydlet po celý život v nájmu se nevyplatí, vždy je samozřejmě lepší mít vlastní byt nebo rodinný dům.


Jak zjistíte, která hypotéka je nejvýhodnější?

Jak zjistíte, která hypotéka je nejvýhodnější?

K financování nákupu nového bydlení, ale i například k rekonstrukci vaší domácnosti, můžete kromě naspořených peněz ze stavebního spoření využít také hypoteční úvěr. Ten poskytují prakticky všechny tuzemské banky a také některé nebankovní společnosti

Hypotéka, nebo stavební spoření?

Hypotéka, nebo stavební spoření?

Stavění může být hrou, tedy alespoň v případě, když má člověk na stavbu dostatečné množství finančních prostředků. Pravda je taková, že v současné době se pro stavbu rozhodlo velké množství lidí, čehož jasným dokladem mohou být mnohé novostavby, které jsou rozesety prakticky po celé České republice.…