Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Úrokové sazby u bankovní i nebankovní hypotéky jsou již pod pěti procenty!

5. září 2010 Úrokové sazby u bankovní i nebankovní hypotéky jsou již pod pěti procenty!

Hypotéka je jedním z mála řešení, které se nabízí v případě, že chce člověk bydlet a nedisponuje takovým množstvím financí, které by mu na stavbu či renovaci domu stačily. Mezi půjčky na bydlení sice nepatří sice pouze hypotéky, nicméně právě ony jsou z pohledu financí i úrokových sazeb nejvýhodnější. Objem hypoték poskytnutých v letošním červnu překročil hranici osmi miliard. Banky jednoduše zlomily rekordy z minulých let a s výhodnými hypotékami se doslova roztrhl pytel!

Pád úrokových sazeb

Díky tomu, že zájem o hypotéky značně porostl, stalo se to, že banky logicky šly s úrokovými sazbami u hypoték dolů. Tato skutečnost je pro potenciální klienty doslova skvělou zprávou, kterou nešlo konstatovat dříve, jelikož úroková sazba u hypotečních produktů nešla směrem dolů již velmi dlouhou dobu. Hypoindex Fincentrum se byl schopen podívat v průběhu prázdninových indexů pod 5 procent. Mnohé banky nabízí v současné době velmi výhodné hypotéky s pětiletou fixací, které umí velmi dobře ušetřit peníze. Zajímavé jsou určitě také hypotéky s variabilní úrokovou sazbou. Během několika málo měsíců si vydobyly tyto hypotéky sedmiprocentní podíl na celém trhu. Průměrná úroková sazba se u takovýchto hypoték pohybovala v červnu kolem 3,78 procenta a průměrná částka úvěru se zastavila na 2 033 106 korunách.

Jaké fixace volit?

Nejčastější fixace úrokových sazeb jsou v současné době stanoveny na dobu tří a pěti let. U nebankovní hypotéky tomu může být jinak, nicméně zastavme se u hypotéky bankovní! Té vévodí pětiletá fixace. Podíl na celkové produkci u těchto hypoték činil v červnu tohoto roku 42 procent. U hypoték fixovaných na tři roky byla statistika o dvě procenta níže. Hypotéky bez fixace jsou poměrně riskantní záležitostí, o čemž svědčí i jejich menší procentuální zastoupení.

Kde je možné ušetřit?

Ušetřit je možné hned u několika společností. V současné době nabízí velmi výhodnou úrokovou sazbu Česká spořitelna. Tato sazba se pohybuje na velmi příjemných 3,59 procentech. Záleží ale pochopitelně na konkrétní smlouvě, jestli klient na tuto sazbu dosáhne! Komerční banka dává k dispozici hypotéky os 3,99 procent p. a. Další zajímavé produkty v této oblasti nabídne i Volksbank, Hypoteční banka anebo tradiční stavební spořitelny, mezi které řadíme třeba Wüstenrot či Českomoravskou stavební spořitelnu!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Co je fixace úrokové sazby hypotéky a co má vliv na výši úroku hypoték?

Co je fixace úrokové sazby hypotéky a co má vliv na výši úroku hypoték?

Chcete si za pomoci hypotéky pořídit nové bydlení? Neorientujete se ve finančních pojmech a zajímá Vás, to je to vlastně fixace úrokové sazby hypotéky? V tom případě jste na správném místě!

Hypotéky jsou sazbami stále na minimu

Hypotéky jsou sazbami stále na minimu

Momentálně jsou půjčky na bydlení k dispozici v poměrně zajímavých variantách. Není problém najít takovou, která vám bude v maximálním možném měřítku vyhovovat. K dispozici je takovýchto hypoték hned několik. Typická je především velmi nízká sazba u některých větších společností, které dokážou nabíd…


Hypotéky bez prokazování příjmu jsou pro mnohé jedinou cestou ke stavbě!

Hypotéky bez prokazování příjmu jsou pro mnohé jedinou cestou ke stavbě!

Spousta lidí chce stavět nový domek anebo rekonstruovat starý dům. Potřebují k tomu ovšem nemalé finanční prostředky. Skutečnost je taková, že momentálně nabízí mnohé bankovní společnosti hypotéky, jež určitě stojí zato. Vyžadují ale zcela jistě poměrně hodně neprůstřelné záruky. Většinou jde o zast…

Bankovní či nebankovní půjčky

Bankovní či nebankovní půjčky

Jen málokdo má dnes tolik finančních prostředků, že nepotřebuje prakticky žádné půjčky. Když již ale po půjčce potřebujete nezbytně sáhnout, měli byste bezesporu přemýšlet o tom, kterou společnost pro půjčku jako takovou volit. Ne všechny půjčky jsou zcela výhodné a mohou bohužel skýtat i celou řadu…