Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Do čeho investovat jeden milion korun

5. říjen 2013 Do čeho investovat jeden milion korun

Ptáte se, do čeho investovat? Určitě nejste jediní! Investice jsou poměrně často diskutovaným tématem. Není se čemu divit, jelikož finance na účtu samy od sebe pochopitelně neporostou a jejich hodnota zůstane stejné, ba co víc, mnohdy díky inflaci klesne. Ideální je proto najít možnosti investování, které vám pomohou uchovat hodnotu vašeho vkladu, a v mnohých případech dokonce díky nim dojde ke zvýšení této hodnoty. Pokusme se tedy shrnout základní možnosti investování, které se v současnosti nabízejí.

Investice do nemovitostí

Jestliže potřebujete spíše investice dlouhodobějšího charakteru, pak se jeví jako ideální investování finančních prostředků do nemovitostí, respektive do pozemků. Za milion korun koupíte většinou pouze starší domy či pozemky někde v periferních oblastech. Peníze uložené do nemovitostí jsou ideální zejména v tom, že neztrácejí svou hodnotu za předpokladu, že se jedná o lukrativnější lokalitu. Vhodné je koupit i pozemky, které ještě nejsou určeny ke stavbě, ale v budoucnu se na nich stavět bude. Pak přijde často developer, který je od vás odkoupí za solidní cenu.

Investice do cenných papírů

Cenné papíry představovaly a stále představují skvělou možnost investicí. Chcete-li své investice směřovat právě do akcií, můžete klidně využít i tuzemskou pražskou burzu. Investování do cenných papírů je ovšem výhodné pouze pro ty, kteří rozumí vývoji na burze a jsou schopni očekávat, kterým směrem se bude burza jako taková vydávat. Není také problém si na investování najmout firmu. Je třeba ji mít ovšem předem pořádně prověřenou a důvěřovat jí.

Spořicí účty, termínované vklady a drahé kovy

S milionem korun je možné také využít některých spořicích účtů a termínovaných vkladů v bankách. Úrokové sazby šly ale dnes docela hodně dolů, a tak si není z čeho vybírat. Volit můžeme ještě snad ING konto, které 1,20 % p.a., ale žádné obrovské zhodnocení od něj logicky očekávat nemůžeme. Pak už zbývá pouze investice do zlata či stříbra anebo do diamantů, které jsou poměrně v kurzu. Přinést mohou klidně vcelku solidní zisky.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

V produktivním věku je třeba neustále myslet na budoucnost. Nikdy nevíte, v jaké finanční situaci budete za pár let, kolik peněz vám dá stát v důchodu. Z těchto důvodů je dobré investovat peníze, které máte našetřené tak, aby došlo k jejich zhodnocen

Půjčte si rychle až 8 000 korun

Půjčte si rychle až 8 000 korun

Když vám dojdou finanční prostředky, je zapotřebí situaci co nejrychleji vyřešit. Pokud nemáte zaplacené některé pohledávky, je nutné si půjčit, abyste pak nemuseli platit obrovská penále. Momentálně jsou k dispozici různé půjčky jak u bank, tak u soukromých finančních institucí. Jestliže potřebujet…


Půjčka 70 000 korun se může vyplatit

Půjčka 70 000 korun se může vyplatit

Když se řekne půjčka 70 000 Kč, mnohým lidem se vyplatí nejrůznější nebankovní půjčky. Pravda je taková, že jsou to právě nebankovní společnosti, které nejčastěji nabízejí nejrůznější úvěry podobného ražení. My se právě na takovouto půjčku soustředíme a pokusíme se pomocí nejrůznějších charakteristi…

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.