Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

17. červen 2013 Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Kromě klasických s.r.o. a akciových společností mohou podnikatelé v tuzemsku zakládat také Evropské společnosti. Ty se řídí právem Evropského společenství, potažmo právem EU.

Základní způsoby založení SE

Založení Evropské společnosti lze vykonat několika způsoby. V první řadě vznikne tím, že se spojí dvě společnosti z různých zemích Evropské unie. Tím vlastně vznikne zcela nový subjekt, který se následně řídí normami evropského práva.

Další možnost je vytvoření holdingu. Akciová společnost nebo s.r.o. z různých zemí EU se spojí a vytvoří holding. Dvě různé společnosti mohou také založit společnost dceřinou Evropskou společnost. Tento způsob je dnes nejvíce využívaný.

Založení Evropské společnosti je rovněž možné také na základě změny právní formy. To lze u akciovek, které fungují alespoň dva roky v jiném členském státě, tzn. mají zde alespoň pobočku.

SE si lze nechat založit přesně na míru

Založení Evropské společnosti lze provést i tak, že jej zařídí externí společnost.

U ní si zájemce o založení společnosti objedná její vytvoření, zadá podmínky, které má splňovat a pak už jen vyčká na chvíli, kdy bude proces dokonán. Nemusí se tak se zakládáním Evropské společnosti sám zabývat.

Důležité je dobré sídlo společnosti

Také Evropská společnost, stejně jako klasické a.s. nebo společnosti s ručením omezeným, musejí mít jasně definované sídlo. Sídlo nebo virtuální kancelář je přitom praktické mít ve větším městě, je dobré zejména z hlediska image firmy a potencionálního zájmu klientů a obchodních partnerů.

U nás je nejlepším řešením samozřejmě virtuální kancelář Praha , případně pak virtuální kancelář v Brně. Většina ES si svá sídla zajišťuje v hlavních městech jednotlivých zemí, což je důležité nejen kvůli zmíněnému image, ale i kvůli komfortu pro samotné jednatele a zástupce společností.

-fil-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Občanské sdružení: Možnosti založení a výhody

Občanské sdružení: Možnosti založení a výhody

Přemýšlíte o založení občanského sdružení, které formou patří mezi neziskové organizace? Chcete se dozvědět o některých výhodách, které existence této právnické osoby přináší? Pak jsou právě pro vás určeny následující řádky. Zajímavosti ohledně založení a výhod občanského sdružení však jistě zaujmou…

Založení e-shopu

Založení e-shopu

Máte vlastní zboží a potřebujete ho začít prodávat nejlépe na e-shopu, jenže žádná nemáte a nevíte jak na to? Potom se podívejte na webové stránky společnosti Pixolo, která má ve své nabídce pronájem e-shopu. Je to velmi jednoduché a hlavně rychlé vyřízení.


Výhodné a rychlé založení společnosti

Výhodné a rychlé založení společnosti

Podnikatelské začátky mohou být poměrně složité. Jestliže ovšem nepůjdete do podnikání ryze na vlastní pěst, ale spolehnete se na spolehlivého partnera, můžete dojít klidně až k tomu, že začátek podnikání bude představovat doslova hračku. Jak je tedy

Základní způsoby založení s.r.o.

Základní způsoby založení s.r.o.

Existuje několik způsobů, jak založit sro. Budoucí podnikatelé mohou zvolit jednoduchou cestu tím, že si koupí ready made společnosti, nebo raději ušetří peníze a upřednostní založení s.r.o. vlastní cestou. V tom případě se ale samozřejmě musejí připravit na to, že při zakládání s.r.o. ztratí spoust…