Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Investice do zlata

31. březen 2012 Investice do zlata

Máte volné finanční prostředky, ale nevíte, jak je investovat? Nevěříte bankovnímu sektoru a míra úroku vás neuspokojuje? V tom případě pro vás máme řešení, investici do jedné komodity.

Jednou z nejvýše ceněných komodit je zlato. Již základní znalosti o tomto instrumentu by vás měly přesvědčit k jejímu nákupu. Množství zlata je na světě omezeno a zatím neexistuje způsob, jak tento drahý kov vyrobit. Je tedy jasné, že zlata je v Zemi čím dál méně a jeho cena bude stoupat . Přirovnat to můžeme například k ropě. Jakmile budou zásoby ropy dramaticky klesat, tak dojde k silnému růstu ceny ropy (benzínu, nafty...).

Zlato již od roku 2000 stabilně roste. Nic nenasvědčuje obratu trendu. Právě naopak, špatná ekonomická situace je tahounem zlata. Pokud si tedy myslíte, že zkrachují další státy, banky..., investujte do zlata. Investiční zlato dokáže jako jediné uchovat vaše finance i v těch nejhorších dobách, navíc ho velmi jednoduše můžete směnit kdekoliv na světě.

Jak zlato koupit

Existují dva způsoby, jak koupit zlato. Nejjednodušší cestou je investice do reálného zlata, takzvané zlaté slitky . Aby měla vaše investice smysl, musíte koupit aspoň jednu trojskou unci zlata (31 gramů). Na prodej jsou i menší hmotnosti (od jednoho gramu), ovšem v takovém případě se jedná spíše o dobrý dárek (1 gram zlata), případně designový předmět. Cena jedné trojské unce každým dnem kolísá, aktuálně ji koupíte za necelých 33 500 korun.

Druhou možností je investice pomocí brokerů, neboli přímo na burze. I když jde obchodovat již od 20 000 korun, tak je za minimum považováno 100 000 korun. Na burze vyděláváte na rozdílu cen a můžete tedy obchodovat i nejmenší objemy. Je jen na vás, kterou možnost si vyberete.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jak je výhodná investice do stříbra. Ještě zajímavější variantou, která zaujme zejména drobné investory a také náruživé sběratele, je investice do zlata. A to konkrétně do zlatých mincí.

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…


Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.

Vyplatí se investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti. Hlavní předností…