Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Investovat do stříbra nebo do zlata?

30. září 2014 Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato, podobně je na tom pak také stříbro. V případě, že se rozhodujete, do kterého z těchto dvou drahých kovů investovat, pak vám bude zajímat, jaké mají obě komodity výhody a nevýhody.

Porovnání ceny

Vzhledem k tomu, že zlato je přeci jen cennější, neboť jsou jeho světové zásoby nižší nežli v případě stříbra, je logické, že je investiční zlato dražší. Pokud hodláte investovat spíše menší sumy, bude možná lepší zvolit investiční stříbro, případně jen drobné zlaté cihličky nebo zlaté mince.

Nákup

I v samotném nákupu spočívá jeden rozdíl, který může být celkem zásadní, hlavně při větší investici. Zatímco stříbrné slitky a mince podléhají DPH, investiční zlato v jakékoliv zákonné formě (kterou stanovuje zákon o DPH) nikoliv.

Jinak, co se týče nákupu, u těchto komodit nelze spatřovat rozdíl. Zlato i investiční stříbro se velmi lehce dají pořídit přes internet, online nákup zlata a stříbra je v dnešní době naprostou samozřejmostí, skoro stejně tak lehkou, jako kdybyste si přes internet kupovali novou televizi nebo oblečení.

Význam investice do zlata a stříbra je stejný

Mějte na paměti, že investice do zlata a stříbra slouží především k uchování hodnoty peněz. Jejím hlavním účelem by neměl být v první řadě vysoký zisk. K tomu je lepší zvolit jiné komodity a investice. Ty však oproti zlatu či stříbru mohou být nejen ziskové, ale také vysoce ztrátové, jsou tedy rizikovější. U investičního zlata, potažmo i stříbra, máte prakticky jistotu, že o své peníze, které jste do drahého kovu vložili, nepřijdete. A když, tak rozhodně ne o všechny. Koneckonců i na zlatu se dá vydělat. Stačí jen vědět, kdy nakupovat a kdy prodávat.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

CfE9THUe

pátek, 7. duben 2017
06:02

LOL, no the rum has not been used for either purpose. Its in my pantry now. It might stay there for a few YEARS at the rate that we drink the stuff. Maybe some rum cak8s&#e230; hmmm.


posted by: CfE9THUe [Odpovědět]

Čtěte také...

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…

Vyplatí se investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti. Hlavní předností…


Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince mohou sloužit ke dvěma účelům. Ty drobné s nižší hodnotou využijete především jako pamětní mince, kterými potěšíte sebe či někoho blízkého. Slouží v tomto případě jako upomínka na nějakou situaci či prostě jen jako dar. Druhým účelem,

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve