Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Kam je vhodné investovat peníze?

22. září 2014 Kam je vhodné investovat peníze?

Každý rozumný člověk by měl přemýšlet nad tím, jak investovat své peníze tak, aby neztratily na své hodnotě a ideálně došlo k jejich zhodnocení. Kam je v současné době nejvýhodnější investovat? To se dozvíte v následujícím článku.

Investice do jistoty

Ti z vás, kteří nechtějí riskovat, že přijdou o své životní úspory, jistě hledají spíše takovou investici, která sebou nese minimální rizika. Přesně takovýto charakter má investice do zlata.

Investiční zlato je komoditou, kterou je možné získat v několika formách. Nejčastěji se jedná o zlaté cihly, pro drobné střadatele jsou pak lepší volbou zlaté mince, které zároveň mohou sloužit i jako upomínkové předměty.

Hlavní výhoda investičního zlata je ta, že funguje k zabezpečení financí. Zlato je totiž vysoce stabilní komoditou, která nijak extrémně nemění svoji hodnotu. Nepodléhá inflačním vlivům, na jeho cenu nemají negativní vliv ani různé ekonomické krize či například špatná rozhodnutí vlád jednotlivých zemí. Navíc je směnitelné na celém světě, slouží tak vlastně i jako jakýsi univerzální platební „měna“.

Podobný charakter má také investice do stříbra. Pořídíte-li si stříbrné slitky či mince, rovněž se nemusíte obávat toho, že by během let došlo k znehodnocení vašich peněz.

Rizikovější investice

Za rizikovější investice lze považovat ty, které mohou být ovlivněny ekonomickými faktory, znehodnocením měny apod. jedná se například o vložení peněz na spořící úvěry, nákupy cenných papírů apod. Méně rizikovou záležitostí je pak investice do nemovitosti, ani zde však nejsou vaše úspory zcela bezpečné. Nikdy nevíte, co se s nemovitostí v budoucnu stane, jak ji ovlivní okolní infrastruktura a zástavba, případně přírodní živly.

O investicích je vždy dobré se poradit s odborníky. Pro investiční zlato to však platí zdaleka nejméně. U něj totiž máte skutečně největší jistotu.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

V posledních letech došlo v Evropské unii a tedy i v České republice k několika změnám v oblasti podnikání. Podstatné změny se týkají způsobu založení společností s ručením omezeným, akciových společností a tak ES- evropských společností. Velkou výhodu přinesla úprava, kdy začínající podnikatelé moh…

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Investoři, kteří hledají alternativu ke klasickým způsobům spoření, mohou zvolit dluhopisy. Ty je možné pořídit v několika formách. Velmi oblíbené jsou v posledních letech zejména státní dluhopisy, které jsou vydávány přímo Ministerstvem financí. Existují však také další typy dluhopisů. Za významné …


Proč spořit a investovat s Raiffeisen Bank?

Proč spořit a investovat s Raiffeisen Bank?

Spoření a investování finančních prostředků patří k jakémusi tradičnímu koloritu lidí majících nějaké ty finanční prostředky. Jestliže vás láká investování do některých fondů, je zapotřebí dlouho přemýšlet a srovnávat rozličné bankovní i nebankovní produkty. Zajímavé jsou jak podílové fondy, tak i d…

Do čeho investovat jeden milion korun

Do čeho investovat jeden milion korun

Ptáte se, do čeho investovat? Určitě nejste jediní! Investice jsou poměrně často diskutovaným tématem. Není se čemu divit, jelikož finance na účtu samy od sebe pochopitelně neporostou a jejich hodnota zůstane stejné, ba co víc, mnohdy díky inflaci klesne. Ideální je proto najít možnosti investování,…