Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

15. červen 2013 Korporátní dluhopisy: Vyplatí se do nich investovat?

Investoři, kteří hledají alternativu ke klasickým způsobům spoření, mohou zvolit dluhopisy. Ty je možné pořídit v několika formách. Velmi oblíbené jsou v posledních letech zejména státní dluhopisy, které jsou vydávány přímo Ministerstvem financí.

Korporátní dluhopisy a jejich význam

Existují však také další typy dluhopisů. Za významné a pro investory poměrně výhodné jsou považovány korporátní dluhopisy, které vydávají soukromé společnosti. Ty tímto způsobem chtějí získat dostatečný kapitál pro to, aby mohly snadněji dosáhnout svých cílů.

Jejich výhodou jsou relativně vysoké úrokové sazby, díky čemuž je investice do takovýchto dluhopisů velmi žádaná. Je ale potřeba říci, že není vhodné si pořizovat korporátní dluhopisy u menších firem, zde je totiž větší rizikovost investice a také nižší míra úrokových sazeb.

Aktuální korporátní dluhopis, do něhož lze investovat

Jako příklad společnosti, která nabízí korporátní dluhopisy, lze uvést společnost ESIN group, a.s., která v současné době nabízí atraktivní dluhopisy s úrokovou sazbou 7,5%. Zmíněná společnost působí v oblasti investic do alternativních zdrojů energií, což je aktuálně velmi zajímavý trh, který má slibnou budoucnost.

Ve společnosti ESIN group,a.s. působí jako podpředseda představenstva JUDr. Boris Kubovič, který je zároveň i jedním ze zakladatelů společnosti a jejím akcionářem. Více informací o JUDr. Kubovičovi lze získat také zde.

O tom, že obliba dluhopisů je v posledních letech výrazná, se můžete přesvědčit také jako běžní uživatelé internetu. Na mnoha stránkách se dnes objevují různě velké reklamní bannery, které upozorňují na aktuální možnosti investic do dluhopisů.

I vaše společnost, pakliže právě vydává dluhopisy, by o jejich existenci měla dát vědět co nejširšímu okruhu lidí, a to třeba právě prostřednictvím reklamních bannerů.

-lod-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyplatí se investovat do zlata?

Vyplatí se investovat do zlata?

Hledáte-li možnosti investic, pak rozhodně stojí za úvahu, zda nebude nejlepším řešením investovat do zlata. Investiční zlato je podle většiny odborníků poměrně jistou investicí, která svým majitelům sice možná nepřinese tak velké finanční zisky, zato však má zcela jiné přednosti. Hlavní předností…

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Vyplatí se investovat do registrování ochranné známky?

Pokud máte nějaký nový nápad, který chcete zrealizovat a začít na jeho základě podnikat, je dobré jej hned na počátku nějakým způsobem ochránit, aby vám jej nevzala konkurence. Účinným řešením je registrace ochranné známky.


Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

V posledních letech došlo v Evropské unii a tedy i v České republice k několika změnám v oblasti podnikání. Podstatné změny se týkají způsobu založení společností s ručením omezeným, akciových společností a tak ES- evropských společností. Velkou výhodu přinesla úprava, kdy začínající podnikatelé moh…

Podílové fondy a investování do nich

Podílové fondy a investování do nich

Je celkem zřejmé, že peníze na účtu v současné době nejsou schopny na sebe až tolik vydělávat. Člověk sice za situace, kdy má na svém účtu větší peněžní sumu, může přemýšlet o tom, že by mu úroky nějaké ty peníze vydělaly, nicméně i tak je tento způsob spoření poněkud utopistický. Poměrně zajímavou …