Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Návod, jak pořídit zlaté cihličky ke koupení online

28. leden 2015 Návod, jak pořídit zlaté cihličky ke koupení online

Zlaté cihličky jsou jednou z možností, jak můžete výhodně a bezpečně uložit své naspořené peníze. V okamžiku, kdy se rozhodnete pro jejich nákup, je dobré vědět, jak celý proces zakoupení probíhá. Obavy ze složitého postupu nejsou na místě, o čemž vás přesvědčím na následujících řádcích.

Zlaté cihličky, které se odborně označují jako zlaté slitky, mají svůj název odvozen od klasických cihel. Větší kusy, které mohou vážit až 1 kilogram, skutečně vypadají na první pohled jako cihly. Menší kousky připomínají spíše drobné placičky. Vyrábějí se už od hmotnosti 1 gramu.

Nakupujte podle kurzu

Při pořízení zlaté cihličky, případně i zlaté mince, kterou lze rovněž označit za investiční zlato, je dobré si všímat aktuálního kurzu. Aktuálně jsou ceny poměrně nízké, 1 unce (31,1 gramu) vyjde zhruba na necelých 32.000 Kč. Čím nižší cena, tím máte možnost na zlatu vydělat při jeho pozdějším prodeji. Hlavním důvodem, proč zvolit právě tuto investiční příležitost, je však ochrana peněz. Investiční zlato totiž výborně slouží jako jakási pojistka proti inflaci.

Nákup zlaté cihličky je výhodný díky osvobození od DPH

Při pořízení zlaté cihličky máte tu výhodu, že nákup investičního zlata je v ČR osvobozen od platby DPH, což lze brát jako lehký bonus. Je to i rozdíl oproti jiným komoditám a drahým kovům. Například stříbrné slitky už DPH podléhají.

Postup pořízení investičního zlata online je velmi jednoduchý

Nákup zlatých cihel se už dnes běžně provádí online formou. Stačí zvolit kvalitního prodejce. Na tuzemském trhu je dnes celá řada prodejců, zdaleka ne všichni jsou však natolik spolehliví, abych u nich nákup mohl doporučit. Zkušenosti ukazují, že jedním z osvědčených prodejců je Golden Invest, který investiční zlato a stříbro prodává prostřednictvím internetového obchodu golden-invest.cz.

Nákup je velmi snadný. V online obchodě si vyberete konkrétní zlatou cihličku podle hmotnosti či ceny. Následně ji vložíte do nákupního košíku a řídíte se pokyny prodejce.

Je na místě zmínit, že v tomto případě se upřednostňuje platba předem. Přeci jen jde o poměrně drahé zboží. A to zvláště v případě, že si chcete pořídit zlatou cihlu o hmotnosti 1 kg, jejíž hodnota se šplhá už k 1 milionu korun, ba někdy i více. Platba se provádí nejprve ve formě zálohy. Po jejím přijetí obchod vypočte aktuální cenu zlata podle platného kurzu. V případě, že je celková cena vyšší, ještě zaplatíte doplatek. Následně už je cihlička vyexpedována a můžete ji během několika dnů očekávat v zásilce.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Kde najít zlaté cihličky ke koupení online?

Kde najít zlaté cihličky ke koupení online?

Hledáte způsob, jak výhodně uložit své peníze, abyste je měli případně k dispozici na horší časy, a zároveň došlo také k jejich zhodnocení? Zajímavým řešením je investice do stříbra, kterou představují stříbrné slitky, a také do zlata.

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Láká vás investice do zlata, ale nevíte, jak a kde si jej pořídit? Pak vězte, že to není nic obtížného. Nákup investičního zlata dnes můžete provést z pohodlí a klidu domova, stejně jako když nakupujete běžné spotřební zboží. Stačí navštívit internet


Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

V produktivním věku je třeba neustále myslet na budoucnost. Nikdy nevíte, v jaké finanční situaci budete za pár let, kolik peněz vám dá stát v důchodu. Z těchto důvodů je dobré investovat peníze, které máte našetřené tak, aby došlo k jejich zhodnocen

Online půjčka Home Credit

Online půjčka Home Credit

Jednou z nejvýznamnějších nebankovních společností, která poskytuje půjčky mimo bankovní sektor, je určitě Home Credit. Spousta lidí má Home Credit spojenou spíše s poskytování spotřebitelských úvěrů, nicméně rychlá půjčka tohoto typu určitě stojí zato. Pokud se ptáte na to, jaké druhy hotovostních …