Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

19. únor 2015 Nevíte do čeho výhodně investovat? Zkuste investiční zlaté slitky

V produktivním věku je třeba neustále myslet na budoucnost. Nikdy nevíte, v jaké finanční situaci budete za pár let, kolik peněz vám dá stát v důchodu. Z těchto důvodů je dobré investovat peníze, které máte našetřené tak, aby došlo k jejich zhodnocení a zároveň jste se zajistili na horší časy. Jednou z nejlepších investic je pořízení zlatých slitků.

Do zlata investujte minimálně 10% portfolia

Zlaté slitky, které jsou obecně nazývány také jako zlaté cihly, nemusí tvořit celé vaše investiční portfolio. Odborníci však považují za výhodné vložit do nich alespoň zhruba jeho desetinu. Výhoda této investice spočívá především v tom, že investiční zlato slouží jako vynikající ochrana proti znehodnocení peněz. Zlato je komoditou, která je velmi stabilní. Máte tak jistotu, že o své peníze postupem času nepřijdete. Neriskujete zde jako třeba v případě nákupu akcií společností.

Hlavní výhody investice do zlata

Investiční zlato má pro vás výhodu také v tom, že jej po nákupu fyzicky vlastníte. Jeho pořízení sice vyjde trochu dráž nežli v okamžiku, kdy byste vložili peníze do virtuálního zlata na burze, ovšem přímé vlastnictví vám umožňuje mít lepší přehled a také jej lze kdykoliv prodat.

Výhodná investice do zlata má několik zásad. Především si musíte zvolit dobrý obchod, u něhož máte zaručenou pravost produktů. Solidní obchodník by vám měl rovněž umožnit následný zpětný odkup. Vybírejte si tedy spíše jen ty obchody, které kromě prodeje nabízejí také výkup zlata. Vždy je lepší investiční zlaté mince a slitky prodávat u stejného obchodníka, kterého již máte ozkoušeného. K významným prodejcům v ČR patří společnosti Golden Inveset Company a.s., která vám umožňuje nákup zlata online prostřednictvím webu golden-invest.cz. Kromě zlata v podobě mincí a slitků nabízí také investiční stříbro.

Pro drobné i větší investory

Investice do zlatých slitků může provádět prakticky každý z vás. I drobní investoři, kteří chtějí tímto způsobem vložit jen pár tisíc korun, si přijdou na své. Zlaté slitky se totiž vyrábějí už od 1 gramu, což vás aktuálně vyjde na necelých 1.200 Kč. Největší slitky se pak prodávají o hmotnosti 1 kilogramu, což už lze považovat za poměrně výraznou investici, která jde do statisíců korun.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Láká vás investice do zlata, ale nevíte, jak a kde si jej pořídit? Pak vězte, že to není nic obtížného. Nákup investičního zlata dnes můžete provést z pohodlí a klidu domova, stejně jako když nakupujete běžné spotřební zboží. Stačí navštívit internet

Do čeho investovat jeden milion korun

Do čeho investovat jeden milion korun

Ptáte se, do čeho investovat? Určitě nejste jediní! Investice jsou poměrně často diskutovaným tématem. Není se čemu divit, jelikož finance na účtu samy od sebe pochopitelně neporostou a jejich hodnota zůstane stejné, ba co víc, mnohdy díky inflaci klesne. Ideální je proto najít možnosti investování,…


Kde najít zlaté cihličky ke koupení online?

Kde najít zlaté cihličky ke koupení online?

Hledáte způsob, jak výhodně uložit své peníze, abyste je měli případně k dispozici na horší časy, a zároveň došlo také k jejich zhodnocení? Zajímavým řešením je investice do stříbra, kterou představují stříbrné slitky, a také do zlata.

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve