Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Předpokládaný vývoj ceny stříbra: Vyplatí se koupit investiční stříbro?

31. prosinec 2012 Předpokládaný vývoj ceny stříbra: Vyplatí se koupit investiční stříbro?

Stříbro je drahým kovem vhodným pro investici z mnoha důvodů. Ovšem není již cena příliš vysoká? Vyplatí se koupit investiční stříbro ? Jaký potenciál má případná koupě a jakým směrem odhadují analytici vývoj tohoto kovu?

Nejlepší je začít u historie. Pokud se na ni podíváte a vezmete dlouhodobé investice, tedy 5 let a více, zjistíte, že na stříbru je téměř nemožné prodělat. To je dobrá zpráva pro budoucí kupce, ovšem historie se nemusí opakovat a chce to něco více.

Analytici odhadují cenu stříbra až na úrovni ceny investičního zlata. Cena investičního zlata se v dnešní době pohybuje kolem 1670 dolarů za jednu trojskou unci (tj. asi 31 gramů). Důvody jsou jednoduché, stříbra je omezené množství a stříbro není pouze investičním nástrojem pro uchování hodnoty jako zlato, ale i průmyslovým kovem. V průmyslu již dlouhodobě převládá poptávka nad nabídkou a stříbrné rezervy států, které prozatím deficit pokryly, jsou téměř na nule. Je jen otázkou času, než cena stříbra vzroste.

Průmyslové využití stříbra je aktuálně velkou výhodou (rychleji se snižují zásoby stříbra a cena poroste). Koupě investiční stříbrné cihly má velký potenciál. Pokud by vás holé investice nezajímali, můžete se podívat na stříbrné mince , které mají nebo mohou získat i sběratelskou hodnotu a ze stříbra, respektive stříbrných mincí se může stát i koníček.

Není cena stříbra již příliš vysoká?

Pokud vám výše napsané nestačí a obáváte se, že je cena stříbra přemrštěná, podívejte se na spotřební koš. Kdybyste si spočítali, kolik si koupíte za jednu unci stříbra dnes a v minulosti, zjistíte, že cena stříbra „přefouklá“ není. Dokonce v tomto měřítku mělo investiční stříbro již větší cenu.

Pamatujte, že investice do stříbra je dlouhodobá, nese minimální rizika a potenciál téměř neomezených zisků.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

Cena zlata a stříbra je již dlouhodobě v silné korelaci. Investiční zlato je na správné cestě spustit dalším boom zlatých cihliček. Investujte včas a získejte více než jen pokrytí inflace.

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…


Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve