Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Registrační sídlo firmy

27. červenec 2012 Registrační sídlo firmy

Podnikatelé, kteří chtějí zaujmout co nejvíce klientů, obchodních partnerů či zákazníků, by měli pečlivě zvážit, kde bude jejich registrační sídlo.

Registrační sídlo je podmínkou pro každou firmu

Každá společnost, která funguje v rámci Evropské unie, musí mít konkrétní registrační sídlo, které je zapsáno také v obchodním rejstříku. Jedná se o jednu ze základních podmínek při zakládání společnosti. Bez oficiálního a zaregistrovaného sídla společnost nemůže vykonávat svoji činnost. Je to dáno hlavně kvůli bezpečí klientů a zákazníků, kteří se v případě potíží mohou přes ono sídlo na společnost obrátit.

Virtuální sídlo společnosti

Běžně se již dnes dá přes internet pořídit takzvané virtuální sídlo společnosti. Podnikatelům stačí zapnout jejich notebooky, vyhledat si konkrétní firmu, která pronájem registračních sídel nabízí a zvolit si město a adresu, na které chtějí sídlo společnosti mít. Díky tomu mohou jejich společnosti mít registrační sídlo na skutečně atraktivní adrese, klidně i přímo v centrech hlavních evropských měst.

Firma ušetří na nákladech za provoz sídla

Registrační sídlo by mělo sloužit k výkonu podnikatelské činnosti. Obvykle jsou zde kanceláře a jednací prostory, které firma využívá pro svoji každodenní práci a kontakt s partnery a klienty. V případě virtuálního registračního sídla však nemusí podnikatelé utrácet za kanceláře, pouze si zajistí, že jim bude vyřizována pošta či například telefonní hovory, které budou přesměrovány na jejich telefon. Je to výhodné zejména pro společnosti, které pro svoji činnost nepotřebují žádné prostory, podnikatel například vykonává svoji činnost z domova, ovšem doma nechce mít registrační adresu firmy. Velmi často této možností využívají například firmy, jejichž činností je tvorba www stránek. V tomto případě totiž obvykle její zaměstnanci pracují doma a není tak nutné mít vlastní kancelářské prostory, které by stejně zely prázdnotou a firma by je platila zcela zbytečně. Díky virtuálnímu sídlu tak mohou ušetřit nemalé finanční prostředky.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 5 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Registrační sídlo společnosti se vyplatí

Registrační sídlo společnosti se vyplatí

Uvedení sídla vlastní společnosti patří mezi povinnosti každé společnosti, která realizuje určitý podnikatelský záměr. Bez prestižního sídla může dojít k tomu, že daná společnost nebude schopna dokonale prosperovat a nemůže na sebe natáhnout dostatečné množství zákazníků, které potřebuje. Volit přit…

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Každá firma má ze zákona povinnost mít vlastní sídlo. Spousta soukromých podnikatelských subjektů jím skutečně disponuje. Ne vždy se ale jedná o jeho fyzickou podobu. Spousty možností totiž nabízí také virtuální kancelář. Právě ona totiž dokáže nabídnout hodně výhod včetně ekonomického hlediska. Uše…


Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Virtuální sídlo v současné době využívá zhruba každá desátá společnost v České republice. Dá se najít hned několik důvodů, proč tomu tak je a proč toto číslo bude do budoucna nejspíše i nadále stoupat.

Jak zvýšit prestiž firmy? Pronajměte si kancelář v atraktivní lokalitě

Jak zvýšit prestiž firmy? Pronajměte si kancelář v atraktivní lokalitě

V oblasti podnikání ovlivňuje úspěch firem celá řada aspektů, někdy na první pohled zcela banálních. V boji s konkurencí vám krom jiného pomůže atraktivní sídlo firmy, případně dobrá adresa kancelářských prostor.