Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Co klasické pojišťovny či zdravotní pojišťovny nechtějí pojistit?

9. září 2010 Co klasické pojišťovny či zdravotní pojišťovny nechtějí pojistit?

Základem dnešního života se s malou mírou nadsázky stává pojištění! Vybírat si lze z mnoha různých druhů pojištění. Na mysli máme zdravotní pojištění, úrazové pojištění anebo cestovní pojištění, jehož součástí je doslova řada různých pojistek!

Možností pojištění je v současnosti obrovská spousta a lidé si mohou pojistit prakticky cokoli, co se jim jenom zachce! Určitě je ale nutné poznamenat, že existují záležitosti, které určitě žádná z pojišťoven pojistit nechce. Pojďme tedy na základní situace, kdy pojišťovny nebudou chtít poskytnout své služby!

Adrenalinové zimní sporty

Jelikož se pomalu, ale jistě blíží zimní sezona, je třeba upozornit na to, že mezi základní aktivity, které určitě pojišťovny nebudou chtít pojistit, patří jízda na lyžích či snowboardu volným terénem , neboli freeride.

Tato jízda se stává doslova fenoménem, nicméně nebezpečí úrazu při ní se pohybuje na maximální možné míře rizika! Na sjezdovkách člověk přesně ví, kam dojede a riziko spočívá pouze ve vlastní nezkušenosti s jízdou anebo v okolních lyžařích či snowboardistech.

U freeride je tomu jinak. Terén je značně nerovný a je možné také narazit na různé kameny anebo pařezy či jiné nečekané překážky skryté pod sněhem! Další velmi složitě pojistitelnou zimní disciplínou je skialpinismus. Adrenalinové zimní sporty některé pojišťovny pojistí, nicméně je třeba se přímo informovat na jejich stránkách či pobočkách.

Další rizikové aktivity

Mimo adrenalinových aktivit je možné se setkat s tím, že pojišťovny odmítnou poskytnout své služby. Typickým příkladem jsou třeba motoristický sport. Závody některých automobilů zejména v terénu jsou prakticky do jisté míry také nepojistitelnou záležitostí! To samé platí u bezmotorového létání a také letů jednoduchými ultralevými stroji. Dále je problémem taktéž cestování do různých neprobádaných oblastí.

Pojištění v rámci platební karty mnohdy neochrání!

V případě, že nerozhodnete vydat se na nějaké delší cestování, je třeba si ověřit, na co se vztahuje vaše pojistka v rámci kreditní karty! V mnohých případech je pojištění podmíněno tou skutečností, že na účtu musí být předepsaný zůstatek! Často se sjednává tento druh cestovního pojištění pro ty klienty, kteří mají zlatou kartu!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Co pojišťovny nechtějí pojistit?

Co pojišťovny nechtějí pojistit?

Pojišťovacích produktů je v nabídce mnohých pojišťoven v současné době obrovské množství a mnozí lidé si myslí, že se mohou pojistit prakticky na cokoli. Je pravda, že výběr je skutečně velký, nicméně v určitých případech se může dost dobře stát, že odejdete z konkrétní pojišťovny bez pojistky. Popr…

Levné zdravotní pojištění cizinců od Slavia pojišťovny

Levné zdravotní pojištění cizinců od Slavia pojišťovny

Zdravotní pojištění cizinců je docela často mediálně probíraným tématem, jelikož jej standardně nenabízejí úplně všechny pojišťovny a protože se jedná o jakýsi nadstandardní druh pojistky. I tak ovšem stojí zato se pojistit pro případ, že se stane nějaký nepříjemný úraz anebo cizinec nějakým způsobe…


Cestovní pojištění pro každého u pojišťovny Uniqa

Cestovní pojištění pro každého u pojišťovny Uniqa

Cestování je nejen v dnešní moderní době velmi oblíbenou činností a lidé se mohou vydat prakticky kdekoli. Stačí jim pouze jejich odhodlání a finanční prostředky. Zapomenout bychom ale neměli hned v první řadě na kvalitní cestovní pojistku. Bez té není radno vydávat se kamkoli do zahraničí a mnohdy …

Proč vybrat povinné ručení u České podnikatelské pojišťovny

Proč vybrat povinné ručení u České podnikatelské pojišťovny

Jednou z velmi zajímavých společností, které poskytují povinné ručení je zcela jistě Česká podnikatelská pojišťovna. Doby, kdy bylo možné si pojistit svůj automobil pouze u České pojišťovny, která měla na pojištění automobilů prakticky monopol, jsou již dávno pryč a je to právě Česká podnikatelská p…