Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

26. březen 2014 Jaký je rozdíl mezi povinným ručením a havarijním pojištěním?

Mnozí řidiči dodnes nevědí, jaký je rozdíl mezi uzavřením povinného ručení a havarijního pojištění. Přitom je tato záležitost celkem zásadní. Zejména povinné ručení je pro motoristy zcela nezbytné a dokonce jeho sjednání vyžaduje zákon.

Co je povinné ručení?

Zákon uvádí, že se každý majitel motorového vozidla musí pojistit takzvaným povinným ručením . Jde o typ pojištění, které pokrývá případné škody na cizím vozidle ve chvíli, kdy způsobíte dopravní nehodu.

Nejde ale pouze o hmotné škody, tedy škody na majetku, ale i škody na zdraví a životě osob. To znamená, že pokud například způsobíte dopravní nehodu, při níž se zraní řidič druhého vozidla, bude hrazení jeho léčby a náhrad financováno právě z povinného ručení. V opačném případě byste vše museli platit sami, což by vás v extrémních případech mohlo stát statisíce či dokonce miliony korun.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je rozdílné v tom, že si zde pojišťujete případné vlastní škody. Čili škodu na svém vozidle, která vznikne v důsledku vámi zaviněné nehody. Stejně ale pokrývá i jiné situace – krádež vozidla, jeho zničení vandaly, kryje také náklady za škodu, jež vznikne v důsledku živelné pohromy. Tedy například v situaci, kdy vám při vichřici na auto spadne kus stromu a poškodí jej.

Havarijní pojištění není povinné, ale určitě je vážný důvod k jeho sjednání. Nikdy nevíte, co se s vaším vozidlem stane a kolik vás pak jeho oprava bude stát. Havarijním pojištěním si zajistíte, že vás váš motorový miláček nevyjde příliš draze v těchto nenadálých situacích.

Havarijní pojištění i povinné ručení vás samozřejmě bude něco stát. Celkové roční náklady na jejich platby ale nejsou tak vysoké, pokud si uvědomíte, jak se vám může v případě dopravní nehody či podobných událostí náramně vyplatit. Vzhledem k vysoké konkurenci navíc tuzemské pojišťovny nabízejí stále výhodnější ceny pojištění, díky nimž máte možnost sjednat si skutečně výhodné podmínky.

Komerční sdělení

-obs-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Několik důležitých faktů ohledně založení společnosti s ručením omezeným

Několik důležitých faktů ohledně založení společnosti s ručením omezeným

Založení společnosti s ručením omezeným není zrovna nejjednodušším procesem, takže je nutné být určitě předem informovaný o tom, co je k takovému založenie s.r.o. zapotřebí. Rozhodně si není třeba myslet, že by těchto náležitostí bylo málo, jelikož tomu tak rozhodně není. Podívejme se zblízka na to,…

Bonusy Generali lákají mnohé klienty stále více

Bonusy Generali lákají mnohé klienty stále více

Když bychom měli hledat výhodné a zajímavé povinné ručení vozidel, tak by na jedné z předních pozic určitě figurovala společnost Generali. Jedná se o velmi tradiční společnost, která byla založena již na počátku 19. století, konkrétně v roce 1831. V České republice působila tato společnost prakticky…


Nápady na podnikání rychle finanční hotovost nepřinesou!

Nápady na podnikání rychle finanční hotovost nepřinesou!

Když se člověk rozhodne pro podnikání, měl by mít zcela jistě v hlavě hned několik základních skutečností. Jinak se také dost dobře může stát, že jeho podnikatelský záměr nebude naplněn a dojde k tomu, že podnikání nebude přinášet zisky, ale bude spíše ztrátové. V první řadě je nutné si velmi dobře …

Když nebudete platit povinné ručení, můžete skončit u soudu

Když nebudete platit povinné ručení, můžete skončit u soudu

O tom, že neplatit povinné ručení se nevyplatí, nás přesvědčí první dvě tisícovky neplatičů, kteří již skončili u soudu. Česká kancelář pojistitelů se rozhodla v tomto do značné míry přitvrdit. Za dva měsíce byla schopna rozeslat celkový počet 2 127 žalob, které pojednávají o zaplacení příspěvku do …