Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Neuzavřené povinné ručení se může zle nevyplatit!

4. červen 2013 Neuzavřené povinné ručení se může zle nevyplatit!

Povinné ručení patří mezi pojistky, které je skutečně zapotřebí uzavřít a slovo povinné v samotném názvu pojištění sem není vkládáno jenom tak pro nic za nic. Mnozí lidé si myslí, že když už řídí několik let a jsou skutečně zkušení, nemusí povinné ručení v žádném případě řešit. Opak je pravdou, jelikož jízda bez uzavřené pojistky se může každému motoristovi zle nevyplatit. Pokusme se tedy zaměřit na aspekty, které jsou spojené právě s riziky vyplývajícími s využíváním automobilu či motocyklu bez uzavření povinného ručení.

Povinné ručení není nutné zlo

Spoustou z nás je povinné ručení bráno jako jakési to nutné zlo, které je třeba překonat a jednou za rok jej prostě zaplatit. Mnohdy člověk vybírá i nejlevnější povinné ručení srovnání, jenom aby zaplatil a měl svůj klid. Základem povinného ručení jako takového je efektivní řešení pojistných nákladů spojených s odpovědností za škodu, kterou majitel vozidla napáchá na jiných vozech při střetu s nimi. Sumy se bohužel v mnohých případech vyšplhají až k milionové hranici, což samozřejmě není pro majitele motorového vozidla nijak příjemné. Povinné ručení je v tomto ohledu i spravedlivé, jelikož při uzavření nabízí i bonusy za jízdu bez nehody. Jedná se o pojistku stanoveno zákonem, takže se ještě navíc vystavujeme riziku platby za přestupek či v krajním případě i vazbě.

Co tedy hrozí?

Mimojit zmiňované velké problémy při platbě škody způsobené jinému motoristovi hrozí při neuzavření povinného ručení velké pokuty. Sazba takovýchto pokut se pohybuje od 5 000 až do 40 000 korun. Provozováním vozidla se bohužel pro řidiče či majitele myslí i to, když vůz stojí na parkovišti. Pokud při přerušení povinného ručení neodevzdáte značku do depozitu, můžete být postiženi pokutou od 2 500 do 20 000 korun. Povinné ručení srovnání přinese ale mnohým lidem takovou osvětu, že často povinné ručení raději uzavřou a nemusí mít takto z žádných sankcí strach.

Porovnání povinného ručení

Velkou výhodou je v současnosti i to, že si zájemci mohou povinné ručení bez větších potíží porovnat na internetu jak z pohledu charakteristik, tak i z hlediska celkové finanční částky, kterou je nezbytné za povinné ručení dát. Na usetreno.cz si mohou lidé skvěle porovnávat různé druhy povinného ručení mnohých tuzemských pojistitelů. Nástroj jako povinné ručení kalkulačka může přinést skvělé možnosti úspory, které jsou v současné době tolik potřebné a pro mnohé prakticky nezbytné.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Může člověk ušetřit, když platí povinné ručení?

Může člověk ušetřit, když platí povinné ručení?

Na otázku, jestli lze na povinném ručení ušetřit, lze naštěstí odpovědět kladně. Velmi důležité je ovšem srovnávat a porovnávat různé společnosti, které tento produkt nabízejí! Těchto společností je velká spousta, jelikož povinné ručení na rozdíl třeba od spoření musí platit prakticky každý uživatel…

Jak rychle získat povinné ručení?

Jak rychle získat povinné ručení?

Určitě víte o tom, že jste-li majiteli motorového vozidla, které máte zapsáno v registru vozidel, jste ze zákona povinni si platit povinné ručení.


Jak vybírat efektivně povinné ručení

Jak vybírat efektivně povinné ručení

Povinné ručení jednoznačně patří mezi pojištění, které by člověk neměl podcenit. Důvodů k dlouhému vybírání té pravé pojišťovací společnosti je hned několik. V první řadě je třeba začít pochopitelně poměrně vysokou finanční částkou za povinné ručení. Ta může dosahovat bez větších problémů klidně i 5…

Sjednejte si povinné ručení online po důkladném porovnání!

Sjednejte si povinné ručení online po důkladném porovnání!

Když bychom měli hledat pojištění, které disponuje přívlastkem povinné, tak by jím bylo bezesporu povinné ručení. Tento typ pojištění je opravdu nutnou záležitostí. Jestliže si konkrétní motorista povinné ručení nesjedná, je velmi pravděpodobné, že bude hodně tratit! Jednak může být pokutován Polici…