Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Pojištění odpovědnosti za škody u České pojišťovny

8. prosinec 2011 Pojištění odpovědnosti za škody u České pojišťovny

Člověk je určitě bytostí omylnou a za svůj život spáchá tolik nepříjemných záležitostí, že se mu to mnohdy ani nechce věřit. Je zapotřebí říct, že neštěstí určitě nechodí po horách, ale po lidech. Vlastní vina je často u mnohých případů nejvíce frustrujícím faktorem. Jen velmi málo stačí, abychom třeba na pracovišti spáchali něco, co rozhodně nechceme. I velmi malá nepozornost v podobě třeba nezastavení kohoutku vody může vést k tomu, že vyplavíme sousedy v panelovém domě anebo způsobíme někomu nějakou jinou nepříjemnou újmu. Ideální je se proti takovémuto jednání pojistit.

Pojištění odpovědnosti za škodu České pojišťovny

Česká pojišťovna je určitě jedním z našich nejstabilnějších a nejznámějších pojišťovacích ústavů a nabízí pojištění odpovědnosti za škodu ve stabilním rozsahu. Díky tomuto pojištění získá klient přímo pojištění vztahující se jak na škody na zdraví, tak i na škody na majetku a na finančních újmách jiných osob. Zdarma je pak také sjednáváno pojištění ostatních členů domácnosti daného pojištěnce. Jmenovat bychom měli jak manželku či děti, tak i třeba domácí mazlíčky. Výše pojistného limitu je možné korigovat přímo tak, jak vám to bude vyhovovat. Ročně lze vyčerpat až dvojnásobek pojistného limitu, který je opro daného klienta nastaven.

Rozsah pojištění odpovědnosti za škodu

Než si zjistíte další podrobnosti ohledně pojištění odpovědnosti za škodu, není určitě od věci podívat se na rozsah tohoto pojištění, jelikož právě on je mnohdy určující. Rozsah pojištění odpovědnosti za škody u České pojišťovny pojímá třeba škody způsobené při vedení domácnosti. Samozřejmě může dojít také na škody způsobené při rekreačních a oddychových aktivitách. Česká pojišťovna podobně jako Česká podnikatelská pojišťovna myslí také na škody způsobené při chovu drobných domácích zvířat a v neposlední řadě i na škody u majitelů střelných zbraní.

Výše pojistné ochrany

Důležitá je mimo jiné také výše pojistné ochrany, která je u daných pojišťoven dána individuálně. Nutno podotknout, že Česká pojišťovna nabízí základní ochranu ve výši 3,5 milionu korun a nadstandardní se vyšplhá až na 5 milionů korun. Individuálně je možné dohodnout i celkové pokrytí ve výši 10 milionů korun.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Význam pojištění odpovědnosti za škody

Význam pojištění odpovědnosti za škody

Každý odpovídá za škodu, kterou způsobil porušením právních povinností. Není přitom podstatné, zda byla škoda způsobena konáním, nečinností nebo vztahem. Fyzická nebo právnická osoba odpovídá za škody způsobené třetí osobě na zdraví, životě a majetku, i za škody způsobené jinak.

Pojištění domácnosti u České pojišťovny online

Pojištění domácnosti u České pojišťovny online

Každá domácnost je pro její obyvatele tou nejcennější záležitostí a je zapotřebí si její chod velmi kvalitně pojistit. Jestliže tak učiníme, je velmi pravděpodobné, že nepřijdeme o finanční prostředky, které bychom museli na její případnou rekonstrukci vynaložit. Mnohdy stačí opravdu velmi málo a ne…


Povinné ručení od České podnikatelské pojišťovny

Povinné ručení od České podnikatelské pojišťovny

Nabídka uzavření povinného ručení u mnohých společností je velmi pestrá. V současné době nabízejí povinné ručení prakticky skoro všechny pojišťovny, které na území České republiky působí. Od roku 1989, kdy bylo prostředí pojištění vozidel demonopolizováno, si může člověk vybrat tu pojišťovnu, která …

Proč vybrat povinné ručení u České podnikatelské pojišťovny

Proč vybrat povinné ručení u České podnikatelské pojišťovny

Jednou z velmi zajímavých společností, které poskytují povinné ručení je zcela jistě Česká podnikatelská pojišťovna. Doby, kdy bylo možné si pojistit svůj automobil pouze u České pojišťovny, která měla na pojištění automobilů prakticky monopol, jsou již dávno pryč a je to právě Česká podnikatelská p…