Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Životní pojištění: jaké lze zvolit formy

8. březen 2013

Životní pojištění je typem pojištění, které je dobrovolné, jeho uzavření je však z hlediska budoucnosti pro každého člověka velmi výhodné. Zajistí jej a případně i jeho rodinného příslušníky v případě, že se mu stane nějaký úraz, kvůli němuž například nebude moci vykonávat své zaměstnání. Bez pojištění by byl odkázán jen na finanční prostředky od státu, které však nejsou nijak velké. Životní pojištění kromě úrazů pokrývá také závažná onemocnění a v neposlední řadě také smrt člověka. V tomto případě je pak částka ze životního pojištění vyplácena rodinným příslušníkům.

Životní
pojištění

Rizikové pojištění

V současné době existuje několik forem životního pojištění. Prvním druhem je klasické rizikové životní pojištění, které je právě určeno ke krytí rizik typu onemocnění, úrazy, smrt a další. Při tomto pojištění daná osoba platí pravidelné měsíční částky. V čím dřívějším věku jej člověk uzavře, tím nižší jsou tyto pravidelné platby. Odborníci doporučují životní pojištění uzavřít již v mladém věku, není dobré čekat až na dobu, kdy vám bude padesát let a více.

Kapitálové pojištění

Druhou možností je uzavření kapitálového životního pojištění. To kombinuje dva prvky, klasické pojištění se spořením na dožití. Člověk se tak zajišťuje na stáří, v němž díky tomuto druhu pojištění nezůstane odkázán pouze na peníze z důchodu.

Investiční a flexibilní životní pojištění

Třetí variantou je investiční životní pojištění, kdy kromě pojistné ochrany lze investovat do fondů a investované peníze tak ještě více zhodnotit. Posledním typem je pak flexibilní životní pojištění, které kombinuje všechny výše uvedené prvky z předchozích druhů pojištění. Jeho nastavení tak lze přizpůsobit přesně dle požadavků a potřeb klienta pojišťovny.

Životní pojištění je krokem, který má jednoznačně své opodstatnění. Člověk, který u některé z pojišťoven uzavře tento druh pojištění, zajistí sebe i svou rodinu do budoucna. Nikdy nevíte, co se vám může přihodit, kdy se vám stane vážný úraz či onemocnění.

Zdroj: www.srovnejto.cz

Komerční sdělení

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Penzijní pojištění a životní pojištění by se neměly podceňovat!

Penzijní pojištění a životní pojištění by se neměly podceňovat!

Prakticky jakékoli pojištění je zapotřebí předtím, než ho člověk uzavře, velmi důkladně promyslet. Je třeba si všechno propočítat prakticky ze všech stran v mnoha různých ohledech. V první řadě je nutné vůbec zapřemýšlet, jestli má konkrétní pojištění vlastně smysl, anebo je zbytečné si jej vůbec uz…

Jaké pojištění je potřeba si zařídit před cestou na dovolenou

Jaké pojištění je potřeba si zařídit před cestou na dovolenou

Vyrážíte na dovolenou a počítáte s tím, že pojedete vlastním automobilem? Pak si rozhodně zkontrolujte, zda máte na Váš vůz sjednáno povinné ručení, které je zákonem stanoveným pojištěním pro případ dopravních nehod.


Životní pojištění Aegon

Životní pojištění Aegon

Kvalitní životní pojištění určitě člověku může do určité míry dát některé jistoty. Skutečnost je taková, že v současné době lze volit celou řadu různých produktů, které mohou být na první pohled velmi lákavé, nicméně o nic až tolik kvalitního se jednak nutně nemusí. Společnost Aegon nabízí poměrně z…

Životní pojištění u společnosti Aegon

Životní pojištění u společnosti Aegon

Životní pojištění by mělo představovat jednu z jistot v životě každého člověka a určitě je zapotřebí říct, že je v určitých případech doslova nutností toto pojištění uzavřít. Nabídka pojišťovacích ústavů je v současné době velmi široká a je zapotřebí hodně pečlivě vybírat. Jednou z nejznámějších spo…