Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Co srovnávat u půjček

7. červen 2015 Co srovnávat u půjček

Půjčky jsou zcela specifické finanční produkty, které vyžadují při svém výběru opravdu velké úsilí ze strany žadatele. Není se čemu divit, poněvadž půjčky dnes nabízí neskutečné množství společností a ne všechny musejí být z pohledu podmínek opravdu výhodné. Při porovnání půjček je tedy třeba přihlédnout k mnohým aspektům, které k půjčování peněz patří. Buďme tedy konkrétní a podívejme se na všechny tyto charakteristiky, které je třeba porovnávat. Díky nim tak můžete získat tu nejvýhodnější půjčku na trhu.

Celková výše úroků a poplatků

Velmi důležité je u každého úvěru především to, jak vysoký je úrok. Čím je jeho hodnota vyšší, tím logicky přeplatí dlužník věřiteli vyšší finanční sumu. Rozhodně není od věci podívat se přímo na výši úrokové sazby již předem před tím, než se pro konkrétní půjčku vlastně rozhodnete. U mnohých společností také porovnání půjček odhalí fakt, že nabízejí fixní poplatky a nikoli úrokovou sazbu. Často jsou poplatky výhodnější, jelikož jsou přesně stanovené a nijak se nemění.

Podmínky půjčky

Brát v potaz je třeba i ostatní podmínky půjček. Typické je především to, komu jsou úvěry poskytovány. Mnohé nebankovní půjčky jsou poskytovány bez nahlížení do registru dlužníků, takže půjčit si mohou všichni zájemci bez rozdílu. I lidé mající již nějaké nesplacené závazky tak mohou pomýšlet na některý z výhodných úvěrů. Mnohé společnosti nevyžadují ani potvrzení o pravidelném příjmu. Půjčky mohou mít i ženy na mateřské dovolené a důchodci. Toto vše může srovnání půjček pohodlně odhalit.

Splácení a splátkový kalendář

V neposlední řadě byste měli dbát na splátky. Jejich výše je totiž většinou rozhodující v tom, zdali může dlužník splácet, anebo nikoliv. Výborná je třeba půjčka Home Credit, která se dokáže do značné míry klientům přizpůsobit. Vzít si jejím prostřednictvím lze až 180 000 korun. Peníze přitom mohou klienti této firmy použít na cokoli dle vlastní libosti.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Česká spořitelna konsolidace půjček

Česká spořitelna konsolidace půjček

Když se řekne konsolidace půjček, tak se v podstatě každému člověku vybaví jakési stažení všech půjček do půjčky jedné, která je schopna bez problémů jaksi pojmout tyto ostatní úvěry. Pro konkrétního člověka většinou konsolidace půjček přináší své ovoce hned v několika ohledech. V první řadě se jedn…

Výhody konsolidace půjček

Výhody konsolidace půjček

Každému z nás se občas stane, že nejsme schopni dostát svým závazkům. Pokud je jich ale více a jsou finančního charakteru, pak mohou nastat nepříjemné a dlouho trvající obtíže. Dokonce může dojít i k tomu, že konkrétní člověk spadne do dluhové pasti.


Konsolidace půjček bez registru

Konsolidace půjček bez registru

Spousta lidí si bere půjčky, které jim pomohou získat kýžené věci o něco dříve, než by tomu bylo v případě, že by na ně museli tito lidé našetřit. Je ale také mnoho takových, kteří si berou půjčky jako řešení své ne zrovna příznivé životní situace. V tomto případě se velmi často stává to, že klienti…

Porovnání půjček vám ušetří čas i peníze

Porovnání půjček vám ušetří čas i peníze

Když chybí v rodinném rozpočtu finanční prostředky, není možné nijak otálet a člověk se musí postarat o to, aby byl deficit zažehnán. Peníze se logicky i dnes shánějí dost složitě, jelikož ne každá finanční instituce vám bude chtít skutečně poctivě půjčit a nabídnout tolik potřebnou pomocnou ruku. I…