Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Hotovostní nebo bezhotovostní půjčka?

31. červenec 2012

Dostali jste se do kritické finanční situace a potřebujete opravdu nutně půjčit? Peníze si sice můžete půjčit od známých či od rodiny, ale ne v každém případě to jde. Pokud už nemáte jiné možnosti, je často jediným řešením vzít si půjčku od některého z poskytovatelů, který se zaměřuje na úvěrové služby.

V bance nebo v nebankovním sektoru?

Rozhodnutí, zda si půjčíte peníze v bance anebo raději zvolíte nebankovní půjčku, je na vás. Důležité je však uvědomit si to, co od půjčky očekáváte a jak nutně peníze potřebujete. V bance sice získáte větší sumy a úrokové sazby jsou zde nižší, ale budete muset doložit mnoho formulářů a jsou zde přísnější podmínky pro schválení úvěru.

Naopak u nebankovních půjček stačí často doložit jen potvrzení příjmů a půjčku vám schválí. Od toho se pak také odvíjí rychlost získání peněz. Díky nebankovním půjčkám můžete mít potřebné peníze do 24 nebo 48 hodin.

V hotovosti nebo na účet?

Jak v bance, tak u nebankovní společnosti si můžete většinou zvolit, jakým způsobem se k vám potřebné peníze dostanou. Na výběr je bezhotovostní půjčka anebo úvěr, u kterého získáte peníze v hotovosti.

Jak hotovostní, tak bezhotovostní půjčky nabízí například nebankovní společnost Provident. Jedná se o jednoho z největších poskytovatelů půjček do 50 000 Kč, proto je vhodným příkladem.

Zatímco u hotovostní půjčky získáte peníze tak, že vám je doručí obchodní zástupce až do domu, v případě bezhotovostní půjčky jsou vám převedeny na účet. Pokud máte účet u některé z bank, které Provident podporuje, můžete získat peníze i druhý den a to právě díky rychlému převodu mezi účty.

Bezhotovostní půjčka má výhody nejen z hlediska rychlosti ale také kvůli poplatkům. Úrokové sazby jsou u této půjčky takřka poloviční, takže za půjčku zaplatíte na poplatcích o polovinu méně než v případě hotovostní půjčky.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.

Hypotéka, nebo stavební spoření?

Hypotéka, nebo stavební spoření?

Stavění může být hrou, tedy alespoň v případě, když má člověk na stavbu dostatečné množství finančních prostředků. Pravda je taková, že v současné době se pro stavbu rozhodlo velké množství lidí, čehož jasným dokladem mohou být mnohé novostavby, které jsou rozesety prakticky po celé České republice.…


Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Každý, kdo si někdy půjčoval peníze, zná pravděpodobně společnost Provident. Její reklamy běží na každém televizním kanále. Prezentuje se jako nebankovní společnost poskytující rychlé a jasné úvěry pro každého z nás. Jaké jsou výhody půjčky Provident a jak tedy peníze získat?

Rychlá půjčka na cokoli

Rychlá půjčka na cokoli

Hledáte rychlou, kvalitní půjčku bez skrytých poplatků? Nemáte přehled o aktuální nabídce půjček a nechcete zbytečně přeplatit? Neváhejte a svěřte se do rukou odborníků, kteří mají dlouholeté zkušenosti.