Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Kdy si brát půjčky od soukromých osob?

18. říjen 2010 Kdy si brát půjčky od soukromých osob?

Půjčky od soukromých osob zcela jistě patří mezi poměrně hodně frekventované záležitosti, jelikož lidé potřebují peníze prakticky neustále. Otázkou zůstává, jestli půjčky od soukromých osob mají být prioritní a jestli by je lidé měli upřednostňovat před půjčkami klasickými, které poskytují banky anebo rozličné nebankovní společnosti. Vše pochopitelně záleží hlavně na žadateli. Jeho svobodná vůle je právě motorem jeho jednání, takže může volit prakticky jakoukoli půjčku. Podívejme se na půjčky od soukromých osob detailněji.

Půjčky od blízkých soukromých osob

Ideální volbou jsou zcela jistě půjčky od soukromých osob, které důvěrně člověk zná. Tyto půjčky mají zcela jistě hned několik obrovských výhod. Tou první je zcela jistě ta skutečnost, že takovéhoto člověka dobře známe a můžeme tedy předpokládat, jaké bude jeho další jednání v souvislosti s konkrétní půjčkou. Zcela jistě známe také jeho majetkové poměry, takže je nám jasno, jakou částku si může dovolit nám zapůjčit. Datum splatnosti této půjčky je ryze na domluvě mezi námi a tímto člověkem. To samé se prakticky týká také jakéhosi úroku za půjčení. Jeho existence určitě není nutná. Vše se odvíjí od požadavků našeho známého. Nejčastěji se volí bezúročná půjčka.

Půjčky od neznámých soukromých osob

Neznámé soukromé osoby je nutné velmi dobře prověřovat, jelikož se může jednat o podvodníky. Určitě je minimálně hodně vhodné si prověřit, o jakého člověka se jedná a jakou má minulost. Důležité jsou zcela jistě také reference ohledně úvěrů jím poskytovaných. Neznámé soukromé osoby mohou být také kryty jistými společnostmi anebo nějakými finančními skupinami.

Proč zrovna půjčky od soukromých osob?

Půjčky od soukromých osob volí lidé zpravidla buď jako nejvýhodnější variantu v případě, že půjčky poskytují známí anebo rodinní příslušníci. Velmi výhodné je také to, že se prakticky jedná o půjčky bez registru, takže je dostane prakticky každý, i když již má nějaký ten závazek, který doposud nebyl schopen uhradit.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Oddlužení fyzických osob stále roste

Oddlužení fyzických osob stále roste

Vyhlášení osobního bankrotu se stává stále častěji součástí reality. Tento fakt je neoddiskutovatelný a nemusíme se u něj nijak zdlouhavě zastavovat. Každopádně bychom hned na úvod mohli říct, že u nás je osobní bankrot a jeho vyhlášení stále jakýmsi tabu. Je to škoda, protože oddlužení nemusí být n…

Dlužníci Provident by měli brat v potaz podmínky této společnosti!

Dlužníci Provident by měli brat v potaz podmínky této společnosti!

V podstatě každá společnost, která poskytuje úvěry a jiné finanční produkty, si diktuje své podmínky, jež musí klienti dodržovat. Pokud tomu tak není, mají tito lidé velké problémy. Než přejdeme k tomu, jaké mohou být nepříjemné důsledky opomíjení splácení určitých úvěrů, poukažme si na základní cha…


Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Rychlé půjčky od Providentu: Bezhotovostní půjčky Provident

Každý, kdo si někdy půjčoval peníze, zná pravděpodobně společnost Provident. Její reklamy běží na každém televizním kanále. Prezentuje se jako nebankovní společnost poskytující rychlé a jasné úvěry pro každého z nás. Jaké jsou výhody půjčky Provident a jak tedy peníze získat?

Porovnáváme půjčky Provident a bankovní půjčky

Porovnáváme půjčky Provident a bankovní půjčky

Půjčit si čas od času potřebuje prakticky každý člověk. Samotný úvěr většinou není problematický za určitých podmínek. Jsou to právě tyto podmínky, které zpravidla rozhodují o tom, jestli člověk využije bankovní anebo nebankovní půjčky. Oba dva typy půjček mají svá pro i proti. Stačí se pouze podíva…