Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Nač si dát pozor při výběru nebankovní půjčky

4. březen 2016 Nač si dát pozor při výběru nebankovní půjčky

Slovo půjčka v mnohých z nás již od prvopočátku vzbuzuje určitou nedůvěru. Není se čemu divit. Když se zavazujeme ke splácení peněz, často v nás hlodá to, že bychom nemuseli být schopni dostát svým závazkům. Problémy mohou pochopitelně nastat vždy, nicméně většinou se všechno obejde bez jakýchkoli komplikací. Důkazem budiž i mnohé bankovní a nebankovní půjčky, které dokážou nabídnout velmi solidní podmínky. I přesto se ale vyplatí být alespoň trochu podezřívavý. Můžete se tak vyvarovat některým ne zrovna čestným způsobům ze strany poskytovatelů nebankovních úvěrů. Podívejme se tedy přesně na některé důležité aspekty, které byste měli brát v potaz v případě, že hodláte nějaké nebankovní půjčky využít. Je jich samozřejmě spousta, a tak se pokusíme upozornit na ty nejznámější.

Maximálně transparentní podmínky

Jedním z nejdůležitějších faktorů je u nebankovních půjček pochopitelně znalost veškerých údajů, které se konkrétního finančního produktu týkají. Vy sami jako žadatelé o půjčku byste měli dbát na vlastní kontrolu všech údajů, které se úvěru týkají. V první řadě musíte předem znát celkovou výši úvěru a dobu splatnosti. S těmito údaji přímo souvisí i výše úrokové sazby anebo poplatků. Každá společnost má podmínky poněkud odlišné a často se liší právě poplatky či úroky. V obou případech jako klient té či oné finanční instituce musíte platit peníze navíc, a tak je třeba si vše dokonale hlídat. Zejménanebankovní půjčky bez doložení příjmů se vyznačují absencí některých důležitých informací. Pokud zjistíte, že budete muset vynakládat peníze na další poplatky, rozhodně vás to nepotěší! Optimální je, když si přímo na nezávislé kalkulačce půjček budete moci vymodelovat stávající situaci a zjistit si, jak na tom budete. Kalkulačky jsou nejčastěji bezplatné, takže se jejich využití určitě vyplatí.

Výše půjčky, doba splatnosti a prodloužení splátky

Ze zmiňovaných důležitých údajů byste měli znát hlavně celkovou výši úvěru v kombinaci s výší jednotlivých splátek. Každý poskytovatel by vám měl být schopen přesně navrhnout kalendář splátek na míru tak, abyste byli schopni dostát svým závazkům. Zjistit byste si měli mimo jiné také i možnosti v případě, že nedostojíte svým závazkům a nestihnete splatit smluvenou sumu včas. Mnohé společnosti tuto skutečnost penalizují, a to nemalými finančními postihy. Najdou se dokonce i takové, které před vypršením lhůty své zákazníky nevarují. Tím pádem se pak velmi jednoduše stane, že na splátku prostě zapomenete, a to i tehdy, když na ni logicky peníze máte.

Rychlost vyřízení

Určitě je třeba hovořit také o rychlosti vyřízení úvěrů. Především krátkodobé nebankovní půjčky bývají vyřízeny doslova expresně. Vše probíhá v podstatě standardním způsobem. Nejprve si zájemce zažádá o úvěr prostřednictvím internetového formuláře. Následně přijde poskytovateli oznámení o projeveném zájmu daného člověka a základní údaje o něm. Pak přichází vyhodnocení bonity daného člověka. Jinými slovy, zprostředkovatel si ověřuje, zdali bude potenciální dlužník schopen dostát svým budoucím závazkům. Pokud ne, půjčka mu nebude poskytnuta. Pokud je daný člověk dostatečně bonitní, je úvěr odsouhlasen ihned a poskytovatel kontaktuje zájemce přímo prostřednictvím mobilního telefonu. Po domluvení všech podrobností již nebude nic bránit podpisu smlouvy o poskytnutí půjčky. Smlouvy jsou většinou velmi jednoduché, a tak si všechny důležité věci může žadatel nastudovat ihned. Peníze pak přijdou po oboustranném uzavření smlouvy do několika málo minut. Na trhu najdeme sousty společností, které dokážou garantovat tuto dobu v rámci maximálně několika hodin.

Získat nebankovní půjčku není vůbec složité, jelikož si o ni můžete zažádat v podstatě kdykoli, a to online formou. Vyplnění formuláře na internetových stránkách poskytovatele není nijak výrazně složité a zvládne jej každý. Většinou se jedná o základní údaje o konkrétním žadateli, mezi které patří jméno, příjmení, bydliště a některé další důležité údaje, které se odvíjí zejména od toho, která firma peníze půjčuje. Je jasné, že každý nebankovní poskytovatel půjček má poněkud odlišné charakteristiky a dbá na jiné věci. To ale žadatelé poznají již na první pohled, kdy uvidí při porovnání půjček celkovou výši úvěru a také dobu splatnosti. I u dalších detailů lze předpokládat jejich odlišnost.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Na co si dát pozor nejen u půjčky bez registru a poplatků…

Na co si dát pozor nejen u půjčky bez registru a poplatků…

Různé úvěry lákají lidi prakticky neustále a výběr mezi nimi je poměrně hodně složitý. Podívejme se na půjčky z pohledu jejich definice a také z hlediska různých detailů, které se samotných úvěrů týkají. Zejména půjčky bez registru a rychlé půjčky jsou z pohledu dluhových pastí poměrně exponovanými …

Pozor na podvodné vánoční půjčky

Pozor na podvodné vánoční půjčky

Vánoce se pomalu blíží a spoustě lidí docházejí finanční prostředky. Celá situace se dá řešit za pomocí nejrůznějších bankovních a nebankovních půjček. Ty dnes nabízí spousta finanční institucí. Banky dokážou poskytovat kryté půjčky, které často splň


Lidé si při výběru hypotéky stále častěji nechávají poradit od profesionálů

Lidé si při výběru hypotéky stále častěji nechávají poradit od profesionálů

Výběr hypotéky je pochopitelně velmi složitý, protože při výběru nějaké nevýhodné hypotéky hrozí člověku to, že utratí zcela zbytečně poměrně velké peníze. Naopak pokud vybere hypotéku dobře, tak logicky může naopak hodně peněz uspořit. V současné době je moderním trendem zejména to, že si lidé nech…

Nebankovní půjčky do 10.000 Kč

Nebankovní půjčky do 10.000 Kč

Půjčit si finanční obnos do výše 10.000 korun ještě nebylo jednodušší. Nyní vám postačí pouze mobilní telefon a pár minut času. Během chvilky máte peníze k dispozici a to na cokoliv. Půjčky jsou maximálně jednoduché, ale jsou i výhodné?