Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

30. červenec 2012 Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

Jeden z nejčastějších finančních problémů, je neschopnost splácet své dluhy. V mnoha případech se může tento problém dostat až k exekuci, která vás může připravit i o střechu nad hlavou. Jestli tedy máte tyto problémy, řešte je v čas. Je tu možnost, která vám může pomoci od dluhů. Osobní bankrot je tou možností. Jedná se o sjednocení půjček, které nejste schopni splácet. Mnoho lidí využije tento způsob už z důvodu, oddálení exekuce.

Pokud požádáte o oddlužení, tak vám je exekuční doba zastavena. Tím pádem je váš majetek ochráněn a vy můžete mít klidný spánek. Insolvence fyzických osob má také své dané podmínky. Ty jsou dané státem a uvedené v insolvenčním zákoně. První a nejdůležitější podmínkou je stabilní zaměstnání a příjem. Je to pojistka, že bude dlužník schopen splácet své závazky. Pokud by se stalo, že dlužník během oddlužení ztratí své zaměstnání, musí si najít co nejrychleji nové. Důležitá je také výše příjmu. Dlužník musí být schopen splácet minimálně 30% z dlužné částky a přitom mu musí zbýt životní minimum.

Další podmínkou je počet věřitelů. Dlužník musí mít závazky minimálně u dvou věřitelů, kteří mu schválí bankrot. Proto je důležitá komunikace mezi věřitelem a dlužníkem. Jestli tedy máte finanční problémy, které nemáte, jak řešit neváhejte již ani minutu a informujte se o možnost oddlužení fyzické osoby . Rozhodnutí soudu, jestli je vaše oddlužení schváleno je 15 dnů. V této době nemá exekutor nárok zabavit vám váš majetek.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak na oddlužení fyzické osoby?

Jak na oddlužení fyzické osoby?

Psal se 1. leden roku 2008, kdy vstoupil v platnost takzvaný insolvenční zákon. Tento zákon se stal velmi důležitým zejména pro osoby, které nebyly a nejsou schopny splácet své pohledávky. Určitě je třeba konstatovat, že tento insolvenční zákon přesně určil podmínky oddlužení fyzických osob. Jestliž…

Co pojímá oddlužení fyzické osoby

Co pojímá oddlužení fyzické osoby

Když má člověk již v podstatě neřešitelné dluhy, nezbývá mu příliš mnoho možností, jakým způsobem z celé nepříjemné situace vybruslit. Jednu z alternativ představuje takzvaná instituce osobního bankrotu.


Oddlužení vám uleví

Oddlužení vám uleví

Když má člověk obrovské množství dluhů, je jeho situace neskutečně tíživá a projevuje se maximálním možným stresem. Často bohužel dochází k tomu, že dluhy se neustále zvětšují a dostanete se do takzvané dluhové pasti.

Oddlužení fyzických osob stále roste

Oddlužení fyzických osob stále roste

Vyhlášení osobního bankrotu se stává stále častěji součástí reality. Tento fakt je neoddiskutovatelný a nemusíme se u něj nijak zdlouhavě zastavovat. Každopádně bychom hned na úvod mohli říct, že u nás je osobní bankrot a jeho vyhlášení stále jakýmsi tabu. Je to škoda, protože oddlužení nemusí být n…