Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Banky chystají úvěry pro studenty k zaplacení školného

6. červenec 2010 Banky chystají úvěry pro studenty k zaplacení školného

Tolik diskutovaná otázka školného na vysokých školách byla již rozlousknuta a bylo odhlasováno, že si studenti budou platit školné sami. Většina studentů logicky nebude schopna zaplatit své studium z našetřených peněz, a tak jim nezbude nic jiného, než si vzít u některé z bankovních či nebankovních společností půjčku. Většina ze studentů půjde pochopitelně do banky. Nejen dobrý finančník totiž ví, že právě banky jsou schopny nabídnout stabilní prostředí a zajímavé úvěrové podmínky. Podívejme se nyní na to, jak jsou banky vlastně na studentské úvěry připraveny.

Banky vnímají možnost poskytování úvěrů studentům jako velmi dobrou příležitost!

Bankovní domy pochopitelně zavedení školného vítají, přičemž již v současné době většinou disponují produkty, které jsou pro mladé lidi výhodné. Tak například ČSOB nabízí studentské konto, které je určenou pro lidi ve věku od 15 do 28 let. Tento typ účtu je charakteristický tím, že je osvobozen od určitých poplatků, které jsou u běžných účtů brány jako samozřejmost. U tohoto studentského účtu nemusí jeho uživatelé platit za výběr z bankomatů na území České republiky. Dále jsou také jejich účty osvobozeny od plateb, které musí skládat za odchozí a příchozí platby. Zdarma je také využití přečerpání peněz z účtu, a to až do výše 20 000 korun.

Účelová půjčka na vzdělání je již v nabídce bank

Tak například společnost Raiffeisenbank již v současné době nabízí účelovou půjčku vztahující se výhradně na vzdělání. Tato půjčka je schopna nabídnout svým uživatelům oproti klasickým úvěrům mnohé výhody. Díky tomuto úvěru lze financovat i výrazně vyšší částku. Lze jej také splácet delší dobu, než je tomu u jiných spotřebitelských úvěrů. V neposlední řadě disponuje tento úvěr zajímavou úrokovou sazbou 8,93 procenta. Česká spořitelna nabízí také podobný produkt. Studenti vysokých škol a vyšších odborných škol si mohou sjednat půjčku až do výše 300 000 korun.

Za studenty budou muset ručit jejich rodiče!

Otázkou také zůstává to, že studenti si většinou po ukončení studia vezmou také úvěr na bydlení anebo hypotéku. Ta by mohla logicky ohrozit jejich schopnost splácet danou částku studentského úvěru. Předpoklad je ovšem takový, že student, který si půjčí a vystuduje vysokou školu, bude mít mnohem lepší možnosti splácení úvěru v ohledu na svůj vyšší plat! Velmi důležitá u takovéhoto studentského úvěru je také schopnost splácet, s níž souvisí i zástava. Do 100 000 například Česká spořitelna nepotřebuje zajištění. To samé platí i u nebankovních společností jako je třeba Provident, nicméně zde jsou úroky mnohem vyšší!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Úvěry pro podnikatele od Raiffeisenbank

Úvěry pro podnikatele od Raiffeisenbank

Podnikatelé potřebují pochopitelně značné finanční prostředky k tomu, aby jejich firmy mohly dost dobře prosperovat. Jestliže tomu tak je, tak není problém v tom, že chod firmy je poměrně plynulý a společnost dosahuje velmi zajímavých obratů, které se pochopitelně také zrcadlí v jejich ziscích. Jsou…

Úvěry od společnosti Vitacredit

Úvěry od společnosti Vitacredit

Půjčit si nějakou tu finanční částku potřebuje v současné době poměrně hodně lidí, jelikož pořád ještě panuje světová ekonomická a hospodářská krize, která bohužel bere lidem práci a zvyšuje ceny zboží a různých komodit, které jsou k lidskému životu velmi potřebné a mnohdy i nezbytné. Půjčit si moho…


Sháníte peníze, ale bankovní společnost se k vám obrátila zády? Měly by vás zajímat rychlé úvěry bez nahlížení do registru!

Sháníte peníze, ale bankovní společnost se k vám obrátila zády? Měly by vás zajímat rychlé úvěry bez nahlížení do registru!

Víte, proč jsou rychlé půjčky bez registru a poplatku tak populární? Mnoho lidí nemá ušetřeno vůbec nic a válčí jak se dá. Pokud jejich finanční plán naruší nečekané výdaje, nemají tušení, co

Půjčte si na cokoli u Komerční banky

Půjčte si na cokoli u Komerční banky

Bez půjček v dnešní době není schopno vyjít obrovské množství lidí. Najít si ovšem půjčku kvalitní, takovou, která z člověka nevytáhne obrovské množství financí navíc, je velmi složité. V nebankovním sektoru je toto prakticky nemožné. Z bank je možné vybrat hned několik, které nabízejí hodně zajímav…