Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Co všechno zmůže exekuce?

4. říjen 2010 Co všechno zmůže exekuce?

Když se řekne slovo exekuce, tak se mnohým lidem doslova zježí všechny chlupy na těle. Je ovšem velmi důležité vědět, co exekutor vlastně může zabavit, a na co naopak nemá právo. Poměrně striktní je v tomto ohledu občanský soudní řád, který jasně praví, že exekutor nesmí vůbec zabavovat věci, které jsou nezbytné k tomu, aby mohl člověk uspokojit základní potřeby své a svých bližních, tedy respektive své nejbližší rodiny. Jde zejména o základní vybavení domácnosti, zdravotnický materiál a také různé věrnostní předměty, mezi něž se řadí třeba snubní prsteny. Zapomenout nelze ani na hotovost do výše 1 000 korun.

Ne všechny věci jsou nezbytně nutné!

Když si bere člověk jakékoli půjčky, měl by je jednoduše být schopen splácet! Právě tuto větu si neuvědomují stovky, ba co dokonce tisíce lidí, kteří se zadluží a nejsou schopni své pohledávky pokrýt! Mezi věci, které nejsou k životu nezbytné, se řadí například mikrovlnná trouba, televize a kompletně veškerá výpočetní technika: Mezi tu logicky patří veškeré počítače a další multimediální vybavení domácnosti. V případě, že se konkrétní člověk živí jako malíři co natěrač a své nádobí používá i doma, tak mu bude určitě exekutivně zabaveno.

Společné jmění manželů ve vztahu k exekuci

Na úvod je třeba říct, že samotná exekuce nemovitosti anebo majetku se vztahuje i na společné jmění manželů. Jestliže je tedy dům napsán na muže i jeho manželku, bude následně exekutivně zabaven v případě, že nemá jeden z manželů vyřešené své pohledávky. Na tuto skutečnost zapomínají zejména podnikatelé. Pokud si některý z manželů myslí, že se zbaví svých dluhů rozvodem, tak je na jednom velkém omylu. Při tom nesmí být nikterak dotčena práva věřitelů. Jinými slovy, veškeré pohledávky zůstávají na triku samotných dlužníků do té doby, než budou splaceny.

K ničemu se nehlásit nepomůže!

Každý člověk si při zabavování majetku vzpomene na přirozenou obranu, která spočívá v tom, že tento jedinec tvrdí, že mu vlastně nic nepatří a že veškerý majetek je napsaný na některé z členů rodiny. Exekutor je v tomto případě v právu a může zabavit veškerý majetek, který dle jeho domněnky patří člověku, jež nebyl schopen splatit své dluhy. Jednat se klidně může o platební karty, různou bižuterii a podobně. Exekutor samotný může klidně také vydat nařízení k tomu, aby byl předvolán člověk k prohlášení o majetku. V případě lži je pak tento člověk trestně stíhán!

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Vyplacení exekuce půjčkou: Zbavte se exekuce rychle a elegantně

Vyplacení exekuce půjčkou: Zbavte se exekuce rychle a elegantně

Počet exekucí v tuzemsku neustále roste. Dostali jste se i vy do finanční tísně, která vyvrcholila exekučním příkazem? Abyste neriskovali, že vám exekutor sáhne na mzdu, případně zabaví váš majetek, musíte jednat co nejrychleji.

Exekuce nemovitostí je stále velkým strašákem!

Exekuce nemovitostí je stále velkým strašákem!

Těžko bychom hledali někoho, kdo se nebojí exekuce nemovitostí. Tento strašák vykoukne na každého, kdo to přežene s půjčováním peněz a není pak schopen své půjčené finanční prostředky včas vrátit. Mnozí lidé sice o samotné existenci exekuce nemovitostí pochopitelně ví, nicméně i tak je třeba si osvě…


Pohodové Vánoce a všechno nej do roku 2013

Pohodové Vánoce a všechno nej do roku 2013 vám přeje tým Financnik.info.

Co všechno nabízí pojišťovna Allianz

Co všechno nabízí pojišťovna Allianz

Moderní pojišťovna s velmi hlubokou tradicí, která umí nabídnout prakticky všechno, co je možné od takovéto instituce očekávat, to je jednoznačně právě pojišťovna Allianz. Tato společnost je řazena do velké mezinárodní skupiny Allianz SE, která spadá pod nadnárodní koncern Allianz New Europe Holding…