Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Konečně hypotéka pro každého

23. leden 2014 Konečně hypotéka pro každého

Znáte to, každý má své sny a ani nám se tedy nevyhnulo snění o vlastním bydlení. Bydlíme v Praze a jak asi hlavní všichni, kdo bydlí v našem hlavním městě, ví, nájmy tu skutečně nejsou nízké. I z toho důvodu jsme začali přemýšlet nad hypotékou. Už třeba jen z toho důvodu, že bychom zaplatili v měsíčních výdajích takřka stejné poplatky, avšak s tím rozdílem, že bychom konečně budovali i něco vlastního. V mnoha ohledech velice lákavá představa a tak jsme začali pátrat po případných možnostech, které se nabízely.

Těžký výběr správné hypotéky

Přemýšleli jsme hlavně nad tím, jak vybrat hypotéku a hlavně kde. Bankovních i nebankovních možností se nabízel bezpočet, najít ale tu správnou už tak lehké nebylo. Prošli jsme si nabídky na internetu a poptali se po známých, u kterých jsme věděli, že buď řešili stejné problémy, nebo se na vlastní bydlení, stejně jako my, již začali připravovat. V mnoha ohledech to bylo dobrodružství, neboť každý nám říkal něco jiného. Někomu šlo o výše úrokových sazeb, jinému naopak o délku splácení hypotéky. Přeci jen zadlužit se na 30 let dopředu není příliš lákavá představa, ale co naděláte, že?

Jak vybrat správného poradce?

Nakonec jsme se rozhodli, že si najdeme finančního poradce. Je důležité vědět, že se na trhu pohybují dva druhy těchto lidí. První jsou spojeni jen s určitou bankou. Doporučí vám tedy maximálně produkty svého mateřského finančního ústavu a již nehledí na to, zda jsou pro vás podmínky výhodné či nikoliv. Druhá skupina jsou poradci, kteří jsou nezávislí. Ti už nejsou spojeni s žádnou bankou, tzn. že u nich je mnohem větší pravděpodobnost toho, že vám doporučí hypotéku či jakýkoliv jiný finanční produkt mnohem více ušitý na míru vašim potřebám. Polemizovat nad tím, že přeci jen některé banky jim dají vyšší provizi, takže je asi pravděpodobnější, že vám doporučí právě je, už asi smyslu příliš nemá. I tak je hypotéka složitým krokem, tudíž nemá smysl nic uspěchat.

Hypotéka od Mbank

Po dlouhých peripetiích jsme dospělý k tomu, že je pro nás výhodná hypotéka od Mbank, neboť jejich nabídka se blížila přesně tomu, co pro nás bylo nejvíce důležité. Přeci jen tato banka má velmi dobrou reputaci, stabilní zázemí a je známá tím, že se ke svým klientům chová férově. Tím, že jsme u nich měli i svůj rodinný účet, tak bylo zařizování mnohem jednodušší. Možná jsme se báli i trochu zbytečně, ale na druhou stranu, miliony si člověk nepůjčuje každý den.

Nakonec vše dobře dopadlo. My jsme získali naše vytoužené bydlení. Sice usínáme s tím, že budeme ještě dalších 20 let splácet bance peníze, ale na druhou stranu máme vlastní bydlení a věřte, že ten pocit za to stojí.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Půjčka bez registru pro každého

Půjčka bez registru pro každého

Půjčit si dnes peníze nemusí být určitě nijak složité, jelikož možnosti k získání úvěru je velké množství. Ne všechny společnosti ovšem dokážou půjčit peníze v takovém množství, v jakém potřebujete. Často může dojít i k tomu, že vás konkrétní finanční instituce mohou ignorovat a peníze vám vůbec nep…

Ammado půjčky přicházejí na český trh a jsou pro každého

Ammado půjčky přicházejí na český trh a jsou pro každého

Na tuzemském finančním trhu se nově představují Ammado půjčky, které slaví velký úspěch na sousedním Slovensku. Jde o půjčky, které jsou určeny prakticky pro každého z vás. Ať už jste zaměstnanci, živnostníky, případně i osobami v důchodu.


Nebankovní půjčky pro každého

Nebankovní půjčky pro každého

Jestliže člověk nedisponuje dostatečnou hotovostí, tak rozhodně v dnešní době nemusí zoufat, jelikož možností půjčky je velká spousta. Základní možnost představuje pochopitelně bankovní sektor, který je ovšem velmi často k fyzickým osobám poměrně nepřátelský, jelikož banky potřebují poměrně hodně zá…

Provident půjčky pro každého

Provident půjčky pro každého

Získat nějaké zajímavé úvěry je možné jak v bankovním, tak pochopitelně také v nebankovním sektoru. Skutečnost je taková, že velké množství lidí jde nejprve do banky a pak až míří někam jinam. Situace je logická, jelikož bankovní domy jsou většinou dostatečnou zárukou, která je lidem poskytována. Ga…