Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Občanské sdružení: Možnosti založení a výhody

10. srpen 2013 Občanské sdružení: Možnosti založení a výhody

Přemýšlíte o založení občanského sdružení, které formou patří mezi neziskové organizace? Chcete se dozvědět o některých výhodách, které existence této právnické osoby přináší? Pak jsou právě pro vás určeny následující řádky. Zajímavosti ohledně založení a výhod občanského sdružení však jistě zaujmou i mnohé další čtenáře.

Vymezení pojmu Občanské sdružení

Nejprve je třeba si vymezit samotný pojem tak, jak jej vykládají tuzemské právní předpisy. Občanské sdružení je právnickou osobou, kterou mohou založit občané. Musejí být nejméně tři, přičemž minimálně jeden z nich musí být plnoletý, tedy od chvíle, kdy dosáhl věku 18 let.

Je skutečností, že občanská sdružení mohou zakládat také příslušníci cizích států. V tom spočívá velký rozdíl například oproti zakládání politických stran, kde je striktně stanoveno, že se musí jednat o občany České republiky.

Založení občanského sdružení je nejlepší nechat na advokátní kanceláři, případně jiné společnosti, která má s tímto dostatečné zkušenosti. Je totiž zapotřebí vytvořit kompletní stanovy, zajistit přípravný výbor, registraci sdružení a další formality.

Bez nich by občanské sdružení nemohlo fungovat. Už jen z tohoto krátkého výčtu je zřejmé, že jde o poměrně náročné úkony, které lépe zvládnou odborníci na právní problematiku.

Hlavní výhody, které přináší zřízení občanského sdružení

většina občanských sdružení je zakládána za účelem ochrany a správy majetku jejích členů. Zvýšená ochrana majetku v případě různých sporů apod. je jedním z jevů, které se dají označit za výhody.

Mezi další výhody, které mohou občanská sdružení využívat, patří také osvobození od dědické daně. To platí ve chvíli, kdy je o bezúplatný převod na veřejně prospěšné účely.

Fyzické osoby (členové) i právnické osoby pak do určité výše mohou od základu daně uplatnit odečet z daně darovací.

Založení občanského sdružení tedy už jen z tohoto krátkého výčtu má svá pozitiva. Poku jste o nich doposud nevěděli, nyní máte další důvody k tomu, abyste si konečně vlastní občanské sdružení založili.

Na závěr krátce k jiné tématice. V dnešní době, kdy je mnoho lidí bez práce, je potřeba pečlivěji procházet jednotlivé nabídky na pracovní činnosti. Inzerce práce je dobré procházet nejen na tuzemských webech, ale i na zahraničních portálech. Kvalitní inzerci práce najdete například na slovenském portále praca.maxinzerat.cz.

Zkoušejte i jednotlivé firmy. Mnoho pracovních příležitostí v dnešní době nabízí třeba webdesign, který je dynamickým oborem.

Komerční sdělení

-lod-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Evropská společnost: Možnosti jejího založení

Kromě klasických s.r.o. a akciových společností mohou podnikatelé v tuzemsku zakládat také Evropské společnosti. Ty se řídí právem Evropského společenství, potažmo právem EU.

Založení e-shopu

Založení e-shopu

Máte vlastní zboží a potřebujete ho začít prodávat nejlépe na e-shopu, jenže žádná nemáte a nevíte jak na to? Potom se podívejte na webové stránky společnosti Pixolo, která má ve své nabídce pronájem e-shopu. Je to velmi jednoduché a hlavně rychlé vyřízení.


Výhodné a rychlé založení společnosti

Výhodné a rychlé založení společnosti

Podnikatelské začátky mohou být poměrně složité. Jestliže ovšem nepůjdete do podnikání ryze na vlastní pěst, ale spolehnete se na spolehlivého partnera, můžete dojít klidně až k tomu, že začátek podnikání bude představovat doslova hračku. Jak je tedy

Základní způsoby založení s.r.o.

Základní způsoby založení s.r.o.

Existuje několik způsobů, jak založit sro. Budoucí podnikatelé mohou zvolit jednoduchou cestu tím, že si koupí ready made společnosti, nebo raději ušetří peníze a upřednostní založení s.r.o. vlastní cestou. V tom případě se ale samozřejmě musejí připravit na to, že při zakládání s.r.o. ztratí spoust…