Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Oddlužení fyzických osob stále roste

25. duben 2013 Oddlužení fyzických osob stále roste

Vyhlášení osobního bankrotu se stává stále častěji součástí reality. Tento fakt je neoddiskutovatelný a nemusíme se u něj nijak zdlouhavě zastavovat. Každopádně bychom hned na úvod mohli říct, že u nás je osobní bankrot a jeho vyhlášení stále jakýmsi tabu. Je to škoda, protože oddlužení nemusí být ničím trapným a smutným, ale může naopak člověku pomoct ze situace ne příliš lichotivé a nepříjemné. Podívejme se na možnosti oddlužení fyzických osob a jeho základní možnosti. Využít jej mohou všichni lidé, kteří se ocitnou na pokraji své platební schopnosti.

Kdy skutečně řešit oddlužení?

Spousta lidí se ptá, kdy opravdu řešit oddlužení. Někdy je tato otázku na místě, poněvadž někteří z nás se snaží vyhlásit bankrot tehdy, když to není zapotřebí a naopak mnozí se jej bojí vyhlásit. Ideální je řešit oddlužení tehdy, když skutečně nemůže člověk splácet své závazky. Tehdy, když vidíte nabíhat penále a pokuty, neváhejte a začněte na svém osobním bankrotu pracovat! To samé platí i při návštěv exekutora ve vašem domě anebo firmě!

Co znamená pojem oddlužení?

Oddlužení, neboli osobní bankrot umožňuje nejrychlejší a hlavně poctivou a oficiální alternativu k tomu, jak snížit celkový dluh člověka až na 30%. Vše se dá vyřešit splátkami po dobu 5 let. Pak je již daný člověk opět bez tolik nepříjemných a nenáviděných dluhů. Ti, kteří se oddlužují, mají ochranu soudu před exekutory a také před různými vymahači, kteří se chtějí dostat k pohledávkám, které jim tento jedinec dluží! Nárůst dluhu se logicky zastaví a plat dlužníka zůstane na stejné úrovni.

Jak na oddlužení?

K osobnímu bankrotu nemusí vést nijak dlouhá a náročná cesta. V první řadě je nezbytné kontaktovat profesionální společnost, jež je schopna osobní bankrot provést ve spolupráci s klientem. Pak již následuje pouze vypracování návrhu, na jehož základě si člověk rozmyslí, jak že to vlastně s podmínkami jeho osobního bankrotu bude. Potom již nezbývá oddlužení skutečně realizovat.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

Využijte možnosti oddlužení fyzické osoby

Jeden z nejčastějších finančních problémů, je neschopnost splácet své dluhy. V mnoha případech se může tento problém dostat až k exekuci, která vás může připravit i o střechu nad hlavou. Jestli tedy máte tyto problémy, řešte je v čas. Je tu možnost,

Kdy si brát půjčky od soukromých osob?

Kdy si brát půjčky od soukromých osob?

Půjčky od soukromých osob zcela jistě patří mezi poměrně hodně frekventované záležitosti, jelikož lidé potřebují peníze prakticky neustále. Otázkou zůstává, jestli půjčky od soukromých osob mají být prioritní a jestli by je lidé měli upřednostňovat před půjčkami klasickými, které poskytují banky ane…


Jak na oddlužení fyzické osoby?

Jak na oddlužení fyzické osoby?

Psal se 1. leden roku 2008, kdy vstoupil v platnost takzvaný insolvenční zákon. Tento zákon se stal velmi důležitým zejména pro osoby, které nebyly a nejsou schopny splácet své pohledávky. Určitě je třeba konstatovat, že tento insolvenční zákon přesně určil podmínky oddlužení fyzických osob. Jestliž…

Oddlužení vám uleví

Oddlužení vám uleví

Když má člověk obrovské množství dluhů, je jeho situace neskutečně tíživá a projevuje se maximálním možným stresem. Často bohužel dochází k tomu, že dluhy se neustále zvětšují a dostanete se do takzvané dluhové pasti.