Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Registrační sídlo společnosti se vyplatí

21. březen 2013 Registrační sídlo společnosti se vyplatí

Uvedení sídla vlastní společnosti patří mezi povinnosti každé společnosti, která realizuje určitý podnikatelský záměr. Bez prestižního sídla může dojít k tomu, že daná společnost nebude schopna dokonale prosperovat a nemůže na sebe natáhnout dostatečné množství zákazníků, které potřebuje. Volit přitom může konkrétní firma jak klasické sídlo, tak i třeba virtuální sídlo, respektive sídlo registrační. Toto sídlo disponuje celou řadou výhod, s nimiž se u klasického sídla setkáme jen s velkými problémy.

Co je registrační sídlo

Registrační sídlo firmy je takové sídlo, které je zapsáno v obchodním či živnostenském rejstříku. Jedná se prakticky o oficiální korespondenční adresu, se kterou počítají všichni lidé, kteří si prohlédnou obchodní rejstřík. Pokud někdo hledá konkrétní firmu na internetu, pak je právě tato adresa onou, na kterou se mohou zájemci obrátit. Většinou se volí skutečně známá adresa, která může firmě z hlediska jejího rozvoje pomoct.

Proč mít registrační sídlo?

Důvodů, proč si pořídit registrační sídlo, bychom mohli najít hned několik. Tím nejzávažnější důvodem je bezesporu vlastnictví prestižní adresy, která bude nutit potenciální zákazníky uvažovat o tom, že se jedná o skutečně prestižní firmu. Image profesionální společnosti si po registračním sídle doslova volá! Výbornou záležitostí je i anonymita podnikání ve velké metropoli, kterou tímto určitá společnost získá. Obchodní registr nabízí celou řadu sídel. Bez problémů díky tomuto faktu mohou majitelé firmy s registračním sídlem změnit příslušnost k finančnímu úřadu, u kterého byli v minulosti registrovaní.

Kde si zařídit registrační sídlo a jaká je jeho cena?

Ideální je zřízení registračního sídla v některém velkém městě, které mu dodá tolik potřebnou prestiž. Typická je třeba Praha anebo Brno či jiná velkoměsta u nás. V současné době nabízí koupi registračního sídla společnosti mnoho soukromých subjektů jak klasicky, tak i na internetu. Cena se pohybuje třeba za sídlo v Praze někde mezi 2 až 4 000 korun. Sehnat se dá i ve skvělých akcích za solidní peníze. Sídlo firmy si můžete bez problémů prohlédnout na www.orsr.sk.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Registrační sídlo firmy

Registrační sídlo firmy

Podnikatelé, kteří chtějí zaujmout co nejvíce klientů, obchodních partnerů či zákazníků, by měli pečlivě zvážit, kde bude jejich registrační sídlo.

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Virtuální sídlo v současné době využívá zhruba každá desátá společnost v České republice. Dá se najít hned několik důvodů, proč tomu tak je a proč toto číslo bude do budoucna nejspíše i nadále stoupat.


Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Právní předpisy platné na území České republiky vám dnes jako podnikatelům umožňují pronajmout si virtuální sídlo společnosti, které bude platné jako její obchodní adresa. Najde se hned několik pádných důvodů, proč právě o této možnosti přemýšlet a z

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

Vyplatí se investovat peníze do nákupu ready made společnosti?

V posledních letech došlo v Evropské unii a tedy i v České republice k několika změnám v oblasti podnikání. Podstatné změny se týkají způsobu založení společností s ručením omezeným, akciových společností a tak ES- evropských společností. Velkou výhodu přinesla úprava, kdy začínající podnikatelé moh…