Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Rozvod a majetkové vyrovnání

22. duben 2013 Rozvod a majetkové vyrovnání

Z finančního hlediska hraje významnou roli v životě mnoha lidí také rozvod. Při něm je totiž zapotřebí vyřešit způsob, jakým bude provedeno majetkové vyrovnání. Zejména ti manželé, kteří mají velké společné jmění, musejí na tuto záležitost dát velký pozor tak, aby byly splněny veškeré zákonné náležitosti a nedošlo k narušení práv jednoho z rozvádějících.

Žádost o rozvod- první krok k ukončení manželství

Před tím, že dojde k vyřešení finančního a majetkového vyrovnání, je samozřejmě nejprve zapotřebí podat žádost o rozvod. Tato záležitost je vůbec prvním a nejdůležitějším krokem k ukončení stávajícího manželství. Řídí se zákonnou úpravou. Podání žádosti musí být podáno v písemné formě.

Po rozvodu přichází na řadu majetkové vyrovnání

Teprve poté, kdy je podána žádost o rozvod, nastává postupně chvíle, kdy se bude řešit majetkové vyrovnání po rozvodu. Společné jmění manželů je vypořádáno na základě Občanského zákoníku. V případě, že manželé disponují větším společným jměním, je vždy dobré si najmout zkušené odborníky, kteří se specializují na poradenství v této oblasti. Zabrání se tak situaci, kdy by došlo například k zamlčení nějakého majetku, na nějž mají právo oba dva zúčastění.

Na záležitosti ohledně vyrovnání po rozvodu je dobré si najmout odborníky

Rozvod a majetkové vyrovnání po rozvodu rozhodně není záviděníhodnou a příjemnou záležitostí. Pakliže si však obě strany najmou zkušené advokáty a poradce pro tyto oblasti, budou mít s rozvodem a majetkovým vyrovnáním mnohem méně starostí.

V současné době se rozvádí stále větší počet manželství. Je to dáno celkovými poměry ve společnosti, rychlým životním stylem a mnoha dalšími faktory. Když už se dostanete do situace, kdy chcete vaše manželství ukončit, rozhodně nepodceňte následné majetkové vyrovnání po rozvodu. V případě, že byste vše nechali na straně bývalého partnera, mohlo by vás to pak v budoucnu mrzet, neboť by se část vašeho společného majetku a jmění ocitla nadobro v rukou druhé strany.

Komerční sdělení

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Výběr havarijního pojištění

Výběr havarijního pojištění

Zvolit ideální havarijní pojištění může být poměrně složité. K dispozici je totiž na trhu celá řada pojistek a mnohé vypadají opravdu zajímavě. Uvědomit bychom si měli především několik základních faktů, které se tohoto pojištění týkají. Poté, co si tyto aspekty přesně promyslíme, budeme mít možnost…

Novinky v pojištění u Allianz v roce 2012

Novinky v pojištění u Allianz v roce 2012

Společnost Allianz je jednou z poměrně dynamicky se rozvíjejících pojišťoven, která je schopna zajistit skvělé možnosti pojistek prakticky v jakémkoli oboru. Je nutné říct, že zejména některé typy pojištění u Allianz jsou velmi výhodné a byla by škoda jich nevyužít. Zmapujme si tedy novinky v pojišť…


Kalkulačka Provident přesně napoví!

Kalkulačka Provident přesně napoví!

Provident je společností, která je právem řazena k největším a nejznámějším nebankovním poskytovatelům úvěrů působících na českém finančním trhu. Jedná se o důvěryhodnou společnost, jež je součástí velké mezinárodní skupiny International Personal Finance. Ta působí i v několika velkých evropských ze…

Mám nárok na osobní bankrot?

Mám nárok na osobní bankrot?

Dluhy vám doslova přerostly přes hlavu a dumáte co s nimi? Zbavit se jich můžete pomocí vyhlášení osobního bankrotu. Před vydáním návrhu však musíte splňovat jistá kritéria, aby došlo k insolvenčnímu řízení a k rozhodnutí o splácení soudem.