Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Stále oblíbenější offshore podnikání

24. leden 2012 Stále oblíbenější offshore podnikání

Jestliže člověk začíná podnikat, měl by si určitě přímo rozmyslet, jak bude jeho podnikatelský záměr vlastně vypadat. Hodně zajímavým typem podnikání je určitě takzvané offshore podnikání, kterém se vyznačuje zejména tím, že lidé realizují svůj podnikatelský záměr díky zahraničním společnostem, které koupí. Prostřednictvím zahraniční společnosti tak pochopitelně mají úplně jiné manévrovací pole a mohou velmi živě rozvíjet své podnikatelské záměry. Holdingové výhody tohoto typu podnikání jsou nesporné a je zapotřebí také poukázat na výhodnou daňovou optimalizaci a také na velmi stabilní prostředí právního charakteru, které v zahraničí existuje.

Čísla hovoří jasně

K založenie offshore spoločnosti se lidé uchylují stále častěji, o čemž pochopitelně velmi přesně hovoří statistiky. Offshore centra perfektně mapují tento typ podnikání u nás a mají skvělý a přesný přehled o nově vzniklých offshore společnostech. V některých zemích je doslova boom s takovýmto podnikáním. Tak třeba takové Seychelly vykazují až dvojnásobný počet těchto společností, jež vznikly za poslední období. Zajímavá čísla vykazují třeba takové Kaymanské ostrovy, Kypr a další státy.

Daňové ráje pro všechny

Když si vezmeme offshore podnikanie, tak zjistíme, že velmi důležitým motivem jsou pochopitelně hlavně velmi nízké daně. Takzvaných daňových rájů je velké množství a rozhodně je zapotřebí říct, že je nevyužívají pouze offshore společnosti, ale také třeba některé fyzické osoby s vysokými příjmy. Typičtí jsou třeba vrcholoví sportovci. Mnozí mají svá sídla právě v takovýchto daňových rájích.

Motivy k založení zahraniční společnosti

Hodně velkým motivem je určitě právní ochrana daných států. Právo může někde fungovat skvěle a firma bude ochráněna před nekalými živly. Často stačí sice virtuálne sídlo, ale offshore společnost je jistota. O daních jsme již hovořili a zapomenout bychom neměli ani na holding, který může být v takovýchto zemích velmi výhodný.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Jak se vyvarovat chyb v online podnikání

Jak se vyvarovat chyb v online podnikání

Podnikání na internetu se stalo v současnosti moderním hitem a spousta lidí cítí velké šance k získání bohatství online, které bude velmi rychlé, a peníze dostanou ve velkém množství.

Podnikání a založení nové firmy

Podnikání a založení nové firmy

Čas je komoditou, kterou si v žádném případě nelze nijak opatřit. Každému je naděleno jeho různé množství a tak záleží na každém, jak si se svým časovým fondem naloží. Spousta lidí se životem jen tak protlouká a po většinu času mají dlouho chvíli.


Začátek podnikání – jak na to

Začátek podnikání – jak na to

Máte zajímavý podnikatelský záměr, chcete ho realizovat a začít podnikat? V současné době máte několik možností. Můžete podnikat jako fyzická osoba, kdy však ručíte celým svým majetkem.

Rychlý začátek podnikání je možné uskutečnit!

Rychlý začátek podnikání je možné uskutečnit!

Kdo potřebuje začít podnikat velmi rychle, má v současné době docela dobré možnosti, jelikož může využít možnosti podnikání prakticky ihned v podobě takzvané ready made společnosti. Za normálních okolností začíná podnikání poměrně složitými obstrukcemi v podobě papírování a vyřizování na úřadech. Je…