Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

21. září 2015 Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Právní předpisy platné na území České republiky vám dnes jako podnikatelům umožňují pronajmout si virtuální sídlo společnosti, které bude platné jako její obchodní adresa. Najde se hned několik pádných důvodů, proč právě o této možnosti přemýšlet a zvolit ji.

1. Zvýšení image

Vžijte se na chvíli do role obchodního partnera. Představte si, že máte na výběr ze dvou firem, s nimiž můžete obchodovat. Jedna sídlí v centru Prahy na lukrativní adrese, druhá pak někde na zapadlé vísce třeba na jihu Čech. Je vysoce pravděpodobné, že už jen kvůli jejich sídlu zvolíte prvně jmenovanou firmu. A přesně takto to funguje i v praxi. Obchodní partneři i zákazníci raději dávají přednost společnostem, které mají sídlo na prestižních adresách, i když se může jednat právě jen o virtuální podobu.

2. Méně kontrol

Není tajemstvím, že společnosti, které sídlí ve velkých městech, mívají mnohem méně návštěv ze strany daňového úřadu. A vzhledem k tomu, že virtuální sídla jsou prakticky bez výhrad lokalizovány v centrech velkých měst, máte v tomto směru vyhráno.

3. Úspora peněz

V případě prodeje ready made společností, které představují jednu z možností pro prodej sro a a.s., se hovoří o značné úspoře administrativních úkonů. U virtuálního sídla, které je často jejich doplňkovou službou, se pro změnu dá mluvit o výrazné úspoře provozních nákladů. Platíte za něj totiž maximálně pár set korun měsíčně, zatímco klasická kancelář v centru města vás může vyjít klidně i na desítky tisíc korun.

Argumentů pro pronájem virtuálního sídla se jistě najde více, stejně tak se ke slovu mohou dostat i odpůrci tohoto moderního způsobu obchodní adresy. Výše uvedená fakta jsou však jasná a nesporná. K virtuální kanceláři si navíc můžete dopřát celou řadu doplňkových služeb – od přeposílání pošty až po možnost využívat zasedací a kancelářské místnosti přímo v objektu na dané adrese.

-gia-

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Virtuální sídlo v současné době využívá zhruba každá desátá společnost v České republice. Dá se najít hned několik důvodů, proč tomu tak je a proč toto číslo bude do budoucna nejspíše i nadále stoupat.

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Každá firma má ze zákona povinnost mít vlastní sídlo. Spousta soukromých podnikatelských subjektů jím skutečně disponuje. Ne vždy se ale jedná o jeho fyzickou podobu. Spousty možností totiž nabízí také virtuální kancelář. Právě ona totiž dokáže nabídnout hodně výhod včetně ekonomického hlediska. Uše…


Sídlo virtuální kanceláře ve velkém městě: Jaké to má výhody?

Sídlo virtuální kanceláře ve velkém městě: Jaké to má výhody?

Přemýšlíte o tom, že byste sídlo své firmy přesunuli někam na lepší adresu, ovšem nechce se vám za pronájem platit zbytečně horentní sumy? Pak využijte možnosti pronájmu virtuálního sídla ve velkém městě. Za něj dáte pouze několik set korun měsíčně, v případě ciziny pak doslova od pár EUR.

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince mohou sloužit ke dvěma účelům. Ty drobné s nižší hodnotou využijete především jako pamětní mince, kterými potěšíte sebe či někoho blízkého. Slouží v tomto případě jako upomínka na nějakou situaci či prostě jen jako dar. Druhým účelem,