Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Výhodná likvidace společnosti

15. únor 2013 Výhodná likvidace společnosti

Každý soukromý podnikatelský subjekt, který působí na poli podnikání a je tedy zapsán v obchodním rejstříku, se může rozhodnout, že skončí se svou činností. Důvody mohou být různé a je zapotřebí říct, že mnohdy vedou k tomuto rozhodnutí majitele konkrétní firmy nejen ekonomické ukazatele, ale i jiné důvody. Pokud potřebujete ukončit existenci vaší společnosti, máte bezesporu několik možností, jakým způsobem takto učinit. V mnohých případech můžete dokonce ušetřit značné množství finančních prostředků. To je pochopitelně cíl, ke kterému spěje mnoho z nás, a tak není od věci podívat se přesně na tyto alternativy, jež se nám skýtají.

Jak funguje likvidace společnosti

Likvidace společnosti je docela zdlouhavým procesem, jelikož většinou určitý soukromý subjekt vlastní hned několik lidí, kteří chtějí své podíly. Dochází k tomu, že společnost se musí nejprve oddlužit a vyřešit si své vlastní pohledávky. Pak teprve může být majetek této firmy rozdělen mezi jednotlivé společníky. Celková likvidace společnosti fakticky končí až výmazem z obchodního rejstříku.

Odkoupení pohledávek

V četných případech bohužel ale dochází i k tomu, že lidé nechávají společnost v nelichotivé situaci, která spočívá v zadlužení dané firmy. Jestliže se nejsou schopni jednotliví společníci efektivně domluvit na tom, aby dali dohromady potřebné finance, může dojít k celkovému odkoupení pohledávek další společností, která je schopna se pak se společníky vypořádat i individuálně.

Odkoupení společnosti jako celku

Jinak lze ale odkoupit společnost i tehdy, když má vyřešené všechny závazky. Všechno se tímto nepochybně urychlí a majitelé firmy mohou mít své peníze z podílu ihned. Díky tmu mohou koupit kancelářské vybavení třeba na gras.sk a rozjet nový business. Ten může být pochopitelně podobně úspěšný, jako tomu bylo u předchozího podnikání.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

5WHki2xatLJ

pátek, 7. duben 2017
06:08

This place has always been a total rip off for the quality of food, level of service you get and the standard of the decor. I have always struggled to understand its poapyuritl.


posted by: 5WHki2xatLJ [Odpovědět]

Čtěte také...

Výhodná půjčka od společnosti Ferratum

Výhodná půjčka od společnosti Ferratum

Potřeby lidí se neustále zvyšují, což bohužel není možné říci o platech, jejichž výše požadavkům mnohých lidí rozhodně neodpovídá. Bohužel v takovéto situaci člověk nemá často jiné řešení než si půjčit peníze. Učinit tak může hned několika různými způsoby. V první řadě jsou pochopitelně k dispozici …

Výhodná rychlá SMS půjčka od společnosti Ferratum

Výhodná rychlá SMS půjčka od společnosti Ferratum

Rychlé půjčky jsou v současné době poměrně hodně oblíbené a lidé je volí stále častěji. Divit se této skutečnost nelze, jelikož platy mnohých z nás často na uspokojení našich potřeb stačí jen velmi těžko. Tyto půjčky sice většinou nabízejí mnohé společnosti, nicméně ne všechny jsou zrovna transparen…


Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

Prodej zlatých mincí aneb výhodná investice do zlata

V jednom z minulých článků jste se mohli dozvědět, jak je výhodná investice do stříbra. Ještě zajímavější variantou, která zaujme zejména drobné investory a také náruživé sběratele, je investice do zlata. A to konkrétně do zlatých mincí.