Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

20. leden 2013 Z jakých důvodů se podnikatelům vyplatí mít virtuální sídlo

Virtuální sídlo v současné době využívá zhruba každá desátá společnost v České republice. Dá se najít hned několik důvodů, proč tomu tak je a proč toto číslo bude do budoucna nejspíše i nadále stoupat.

Pojem virtuální sídlo

Pro lepší představu je dobré si nejprve ujasnit, co se rozumí pojmem virtuální sídlo . Jde o službu, která je vhodná pro společnosti, jež k výkonu své podnikatelské činnosti nemusejí mít nutně vlastní kancelářské prostory a velké sídlo. Mnoho firem si dnes vystačí s minimem vlastních prostor, vždyť komunikovat s partnery, spolupracovníky a klienty lze po internetu, přes telefon apod. Pakliže firma nepotřebuje vlastní sídlo, je zbytečné si jej pronajímat a platit za něj měsíčně třeba i desetitisíce korun. Virtuální sídlo zcela postačí, podnikatel přitom za něj zaplatí pouhý zlomek ceny v porovnání s pronájmem či pořízením skutečného sídla společnosti. Navíc si může virtuální sídlo společnosti zajistit na velmi lukrativní adrese. V tuzemsku v tomto ohledu jednoznačně dominují atraktivní městské části Praha, virtuální sídlo však lze pořídit i v mnoha dalších městech v České republice - v Brně, Ostravě, Plzni atd.

Služby, které lze získat pronájmem virtuálního sídla

Součástí služeb v rámci pronájmu virtuálního sídla může být například přeposílání došlé pošty, případně i její otevírání, přesměrování telefonních hovorů, některé společnosti pak nabízejí na adrese i možnost pronájmu kancelářských prostor pro případné pracovní porady či schůzky.

Virtuální sídlo nejčastěji nabízejí společnosti, které poskytují také prodej s.r.o. či a.s. Zpravidla se jedná o prodej firem na klíč či prodej ready made společností. Díky virtuálnímu sídlu na dobré adrese bude vaše společnost mít mnohem větší prestiž a docílí tak větších možností při oslovení obchodních partnerů či klientů. Závěrem dodám, že virtuální sídlo je zcela legální variantou, kterou umožňují tuzemské právní normy.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Virtuální sídlo nabízí spousty výhod

Každá firma má ze zákona povinnost mít vlastní sídlo. Spousta soukromých podnikatelských subjektů jím skutečně disponuje. Ne vždy se ale jedná o jeho fyzickou podobu. Spousty možností totiž nabízí také virtuální kancelář. Právě ona totiž dokáže nabídnout hodně výhod včetně ekonomického hlediska. Uše…

Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Právní předpisy platné na území České republiky vám dnes jako podnikatelům umožňují pronajmout si virtuální sídlo společnosti, které bude platné jako její obchodní adresa. Najde se hned několik pádných důvodů, proč právě o této možnosti přemýšlet a z


Sídlo virtuální kanceláře ve velkém městě: Jaké to má výhody?

Sídlo virtuální kanceláře ve velkém městě: Jaké to má výhody?

Přemýšlíte o tom, že byste sídlo své firmy přesunuli někam na lepší adresu, ovšem nechce se vám za pronájem platit zbytečně horentní sumy? Pak využijte možnosti pronájmu virtuálního sídla ve velkém městě. Za něj dáte pouze několik set korun měsíčně, v případě ciziny pak doslova od pár EUR.

Registrační sídlo společnosti se vyplatí

Registrační sídlo společnosti se vyplatí

Uvedení sídla vlastní společnosti patří mezi povinnosti každé společnosti, která realizuje určitý podnikatelský záměr. Bez prestižního sídla může dojít k tomu, že daná společnost nebude schopna dokonale prosperovat a nemůže na sebe natáhnout dostatečné množství zákazníků, které potřebuje. Volit přit…