Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Změnou dodavatele elektřiny můžete ušetřit až 1000 Kč

2. září 2012 Změnou dodavatele elektřiny můžete ušetřit až 1000 Kč

V dnešní době cena elektřiny neustále stoupá, v letošním roce by se měl nárůst pohybovat v rozmezí 3 – 6 procent. Současný problém se dá řešit změnou dodavatele , při které můžete ušetřit stovky až tisíce korun. Záleží samozřejmě na spotřebě dané rodiny (počítáme 3 člennou rodinu a běžnou spotřebu). Následujte tisíce občanů, kteří se k tomuto kroku již odhodlali a dnes platí méně.

O změně dodavatele byste měli vědět, že je bezplatná a můžete ji provádět vždy minimálně po 6 měsících odběru elektřiny u dané firmy. A co je nutné udělat? Pouze si vybrat novou společnost, od které budete energii odebírat. Ke srovnání cen elektřiny můžete využít online kalkulačky, které vám přesně spočítají, kolik zaplatíte i ušetříte.

Proč se zvedá cena elektřiny?

Cena elektrické energie se skládá hned z dvou složek a obě se mohou podílet na jejím nárůstu. V dnešní době je to spíše neregulovaná složka díky které cena roste vzhůru. Neregulovaná složka obsahuje platby dodavateli za energii, která je ve skutečnosti dodána k nám do domácnosti a spotřebována. Také do ní spadají pravidelné měsíční platby, jež pokrývají hlavně administrativní činnost dodavatelů. Naproti tomu regulovaná složka je částka, kterou odvádíme státu a obsahuje poplatek za jističe, distribuci elektřiny, systémové služby a daň z elektřiny. Nakonec je nutné počítat s daní z přidané hodnoty, která aktuálně činí 20%.

Pokud chcete ušetřit za elektřinu stačí přejít k dodavateli, jenž žádá nižší poplatky za neregulovanou složku (tuto cenu si vytváří každý dodavatel sám). Vaše úspory za elektřinu budete moci využít na věci, na které vám předtím nezbývaly finance. Vyzkoušejte proto kalkulátor energií !

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Reálné sníženy ceny elektřiny změnou dodavatele

Reálné sníženy ceny elektřiny změnou dodavatele

Jak se díváte na oznámení o snížených cenách elektřiny díky změně dodavatele? Nepřijde vám to nijak zajímavé, protože kvůli pár korunám nebudete podstupovat složité změny? Cena elektřiny – porovnání vám ve vašem myšlení učiní revoluci. Nevěříte?

Porovnání cen plynu a elektřiny určitě ušetří

Porovnání cen plynu a elektřiny určitě ušetří

Každá domácnost je nucena platit pravidelné výdaje, které jsou často cenově doslova přemrštěné. Nejtypičtější je inkaso, jehož součástí jsou platby za elektřinu a plyn. Právě ony mnohdy doslova vysávají kapsu nás všech díky tomu, že platíme některému dodavateli majícímu ceny nastavené neúměrně vysok…


Na mnoha finančních produktech lze efektivně ušetřit

Na mnoha finančních produktech lze efektivně ušetřit

Finančních produktů je v současnosti velké množství, přičemž některé jsou výhodné a některé svou kvalitou nemohou v žádném případě uspokojit. Ušetřit lze prakticky na jakémkoli finančním produktu, nicméně často je zapotřebí speciálních internetových

Může člověk ušetřit, když platí povinné ručení?

Může člověk ušetřit, když platí povinné ručení?

Na otázku, jestli lze na povinném ručení ušetřit, lze naštěstí odpovědět kladně. Velmi důležité je ovšem srovnávat a porovnávat různé společnosti, které tento produkt nabízejí! Těchto společností je velká spousta, jelikož povinné ručení na rozdíl třeba od spoření musí platit prakticky každý uživatel…