Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Lidé by měli přemýšlet, než se rozhodnou pro konsolidace dluhů!

11. říjen 2010 Lidé by měli přemýšlet, než se rozhodnou pro konsolidace dluhů!

Možná se zdá, že samotná konsolidace dluhů je naprosto nelogickou záležitostí. Jak se mohou lidé zadlužit a přitom splácet své půjčky? Logickému myšlení tato skutečnost rozhodně neodpovídá. Skutečnost je ovšem taková, že konsolidace půjček může být za určitých podmínek velmi výhodná a člověk se může zbavit hned několika strašáků v podobě vymáhání dluhů a také exekuce. Než ale přejdeme k samotné konsolidaci, je třeba se zamyslet nad několika důležitými aspekty! Pokusme se nyní zmínit o základních záležitostech, na které by člověk měl myslet, když bude chtít své závazky konsolidovat.

Výběr finančního ústavu a komunikace s ním

Konsolidace půjček je poměrně složitou záležitostí a v současné době ji nabízí hned několik bankovních i nebankovních společností. Výběr těchto institucí není zrovna nejjednodušší záležitostí. Zejména konsolidace půjček bez registru je pro mnohé bankovní společnosti zavrženíhodnou záležitostí. Velmi důležité je také komunikovat se samotnou bankou. I v případě, že člověk není dost dobře schopen momentálně splácet své pohledávky, určitě by neměl v komunikaci uhýbat. Při dobrém rozhovoru s poskytovatelem konsolidace je možné se domluvit například na odložení splátek.

Kdy se konsolidace vyplatí?

Konsolidace úvěrů se vyplatí zejména v případě, že si člověk v minulosti vzal větší množství rychlých půjček se skrytými poplatky anebo s velmi nepříjemnými a devastujícími podmínkami. Jedná se zejména o takové půjčky

, jejichž úroková sazba přesahuje dvacetiprocentní hranici. Konsolidované úvěry se z pohledu procentuálních sazeb pohybují kolem příjemnějších 10 %. Nevýhodnou se jeví konsolidace půjček v případě, že si člověk chce dát splácení do jednoho úvěru v případě různých překlenovacích úvěrů a hypoték. Pokud jejich sazba není nijak alarmující, je konsolidace zbytečná!

Další detaily konsolidace…

U konsolidace půjček je také třeba si uvědomit, že u mnohých bank předčasné splacení stojí další peníze. U některých konsolidačních půjček dokonce samotný úvěr předčasně umořit prostě a jednoduše nelze! V případě, že chce mít člověk u konsolidace alespoň nějakou jistotu, měl by se určitě připojistit z pohledu schopnosti splácet.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Profi CZ: Pomůžeme vám s vymožením dluhů

Profi CZ: Pomůžeme vám s vymožením dluhů

Máte problém s dlužníky, od nichž nemůžete získat zpět peníze, které jste jim půjčili? Pak se obraťte na společnost Profi CZ a brzy budete mít po starostech.

Česká spořitelna konsolidace půjček

Česká spořitelna konsolidace půjček

Když se řekne konsolidace půjček, tak se v podstatě každému člověku vybaví jakési stažení všech půjček do půjčky jedné, která je schopna bez problémů jaksi pojmout tyto ostatní úvěry. Pro konkrétního člověka většinou konsolidace půjček přináší své ovoce hned v několika ohledech. V první řadě se jedn…


Výhody konsolidace půjček

Výhody konsolidace půjček

Každému z nás se občas stane, že nejsme schopni dostát svým závazkům. Pokud je jich ale více a jsou finančního charakteru, pak mohou nastat nepříjemné a dlouho trvající obtíže. Dokonce může dojít i k tomu, že konkrétní člověk spadne do dluhové pasti.

Konsolidace půjček bez registru

Konsolidace půjček bez registru

Spousta lidí si bere půjčky, které jim pomohou získat kýžené věci o něco dříve, než by tomu bylo v případě, že by na ně museli tito lidé našetřit. Je ale také mnoho takových, kteří si berou půjčky jako řešení své ne zrovna příznivé životní situace. V tomto případě se velmi často stává to, že klienti…