Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Konec fixace mnohých hypoték se blíží

2. duben 2013 Konec fixace mnohých hypoték se blíží

Hypotéku má dnes obrovské množství lidí. Při pořizování nového bydlení se bez ní prakticky nelze obejít. Důležité je hlavně to, za jakých podmínek je hypotéka uzavírána. Člověk, který si hypotéku u některé ze společností uzavírá, musí být informovaný o mnoha aspektech, které se této dlouhodobé půjčky jakkoli dotýkají. Hodně důležitá je u hypotéky především fixace úrokové sazby. Ta může být zvolena na různě dlouhou dobu. Jakousi klasikou je přitom pětiletá fixační lhůta. V současné době dochází k tomu, že spoustě lidí, kteří si vzali hypotéku, dochází tato doba ke konci a otevírá se jim tímto možnost refinancování hypotéky u některé z ostatních finančních institucí.Mnohé banky se v současnosti začínají o své klienty přetahovat, čehož je z hlediska majitele hypotéky optimální co nejlépe využít a snažit se najít některou společnost, která umí nabídnout nízkou úrokovou sazbu a jiné výhody. Refinancování hypotéky lze realizovat u mnohých bankovních i nebankovních společností, jejichž výběr je ryze na člověku. V tom bývá často kámen úrazu. Ideální je zadat ve vyhledávači hypotéka kalkulačka a právě pak vám vyskočí různé možnosti porovnání hypoték a jejich vlastností.

Kde je ideální refinancovat hypotéku?

Refinancování hypotéky můžete realizovat u bank i nebankovních organizací. Pokud bychom měli dát některé tipy na přechod k určité bance, pak poměrně zajímavé podmínky nabízí Hypoteční banka. Její hypotéka je zatížena úrokovou sazbou začínající na 3, 09%. Zřízení hypotéky u této společnosti vás jako klienta Hypoteční banky nebude stát ani korunu. Za vedení hypotečního účtu budete měsíčně platit 150 korun, což je poměrně nízká částka. Refinancovat hypotéku můžete ale klidně i například u České spořitelny. Ta nabízí úrokovou sazbu od 3,04%. Ostatní poplatky jsou u České spořitelny shodné s podmínkami u Hypoteční banky. Dobrou volbou může být taktéž refinancování hypotéky u Komerční banky. hypotéka Komerční banky slibuje nejnižší úrokovou sazbu ze zmiňovaných společností, nicméně za zřízení hypotéky musí zájemce o ni zaplatit 2 900 korun. Platba za vedení hypotečního účtu je stanovena na 150 korun za měsíc. Refinancování hypotéky je zapotřebí vybírat velmi pečlivě. Ideální je porovnání hned několika hypoték a také to, že vsadíte na spolehlivou a známou společnost. Již zaběhlé bankovní domy v tomto ohledu jistě pomohou.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Co je fixace úrokové sazby hypotéky a co má vliv na výši úroku hypoték?

Co je fixace úrokové sazby hypotéky a co má vliv na výši úroku hypoték?

Chcete si za pomoci hypotéky pořídit nové bydlení? Neorientujete se ve finančních pojmech a zajímá Vás, to je to vlastně fixace úrokové sazby hypotéky? V tom případě jste na správném místě!

V roce 2013 bude u hypoték hlavním tématem cena

V roce 2013 bude u hypoték hlavním tématem cena

Poté, co se drtivá většina žadatelů o hypotéku začala zaměřovat pouze na úrokovou cenu, snížil se výrazně prostor pro kreativitu produktových manažerů bank. U refinancování, které tvoří čím dál tím větší část poskytnutých hypoték, je pak úroková cena jediným porovnávaným parametrem


Zadluženost domácností v USA nadále roste

Zadluženost domácností v USA nadále roste

Dluh amerických domácností ve čtvrtém čtvrtletí loňského roku rostl nejvýrazněji od předkrizových dob. Je to náznak toho, že se blíží konec víceletého trendu utahování opasků.

Úrokové sazby u bankovní i nebankovní hypotéky jsou již pod pěti procenty!

Úrokové sazby u bankovní i nebankovní hypotéky jsou již pod pěti procenty!

Hypotéka je jedním z mála řešení, které se nabízí v případě, že chce člověk bydlet a nedisponuje takovým množstvím financí, které by mu na stavbu či renovaci domu stačily. Mezi půjčky na bydlení sice nepatří sice pouze hypotéky, nicméně právě ony jsou z pohledu financí i úrokových sazeb nejvýhodnějš…