Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

V roce 2013 bude u hypoték hlavním tématem cena

24. leden 2013 V roce 2013 bude u hypoték hlavním tématem cena

Poté, co se drtivá většina žadatelů o hypotéku začala zaměřovat pouze na úrokovou cenu, snížil se výrazně prostor pro kreativitu produktových manažerů bank. U refinancování, které tvoří čím dál tím větší část poskytnutých hypoték, je pak úroková cena jediným porovnávaným parametrem.

„Osekávání“ hypotečních úvěrů na samotnou kost ve snaze získat prostor pro snížení úrokové sazby má však svou oběť, tou je flexibilita nabízených hypoték, kdy banky na začátku sice poskytují opravdu nízkou úrokovou sazbu, jakýkoliv „zásah“ do hypotéky si pak ale nechají slušně zaplatit.

Namísto německých aut, která jsou typická pro svou spolehlivost a výbavu, ve které si každý najde to své, začínají hypotéky připomínat francouzské značky, pro které je, jak sami asi víte, typická nízká počáteční cena, ale poměrně drahý následný servis, včetně náhradních dílů.

Úspora díky nízké úrokové sazbě se tedy může, právě díky poplatkům za následné úpravy hypotéky, velmi rychle vytratit. Dodatečné poplatky mohou dokonce způsobit to, že se pro vás hypotéka s nižší úrokovou sazbou stává dražší .

Jak skutečně ušetřit na hypotéce?

Účelem tohoto článku není vnuknout vám myšlenku na čerpání hypotéky s vysokou úrokovou sazbou, ale myšlenku pohlížet na hypotéku v širším zorném poli.

Většině změn, ke kterým u hypoték dochází, lze totiž předcházet. Většina změn u hypoték je totiž spojena se změnou splátkového kalendáře, a to z důvodu pracovní neschopnosti, ztráty zaměstnání, v krajním případě smrti jednoho ze žadatelů.

Rozhodnete-li se tedy vzít si hypotéku s velmi omezenými, či dokonce nulovými možnostmi změny splátkového kalendáře, investujte alespoň část investovaných peněz do úvěrového pojištění, které vás ochrání před negativními dopady ztráty zaměstnání, pracovní neschopnosti či dokonce smrti.

Toto úvěrové pojištění je v porovnání s klasickým životním pojištěním výrazně levnější, zároveň z vás však sjímá to velké břemeno hypotečních splátek v době, kdy to nejvíce potřebujete.

Stejně jako všude v obchodě, i u hypoték je cena důležitým faktorem. Stejně jako všude v obchodě však není tím nejdůležitějším faktorem.

Autor: Helena Zlámalová

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Pohodové Vánoce a všechno nej do roku 2013

Pohodové Vánoce a všechno nej do roku 2013 vám přeje tým Financnik.info.

Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

Cena zlata a stříbra je již dlouhodobě v silné korelaci. Investiční zlato je na správné cestě spustit dalším boom zlatých cihliček. Investujte včas a získejte více než jen pokrytí inflace.


Novinky v pojištění u Allianz v roce 2012

Novinky v pojištění u Allianz v roce 2012

Společnost Allianz je jednou z poměrně dynamicky se rozvíjejících pojišťoven, která je schopna zajistit skvělé možnosti pojistek prakticky v jakémkoli oboru. Je nutné říct, že zejména některé typy pojištění u Allianz jsou velmi výhodné a byla by škoda jich nevyužít. Zmapujme si tedy novinky v pojišť…

Konec fixace mnohých hypoték se blíží

Konec fixace mnohých hypoték se blíží

Hypotéku má dnes obrovské množství lidí. Při pořizování nového bydlení se bez ní prakticky nelze obejít. Důležité je hlavně to, za jakých podmínek je hypotéka uzavírána. Člověk, který si hypotéku u některé ze společností uzavírá, musí být informovaný o mnoha aspektech, které se této dlouhodobé půjčk…