Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

30. září 2012 Aktuální cena: investiční zlato a stříbro

Cena zlata a stříbra je již dlouhodobě v silné korelaci. Investiční zlato je na správné cestě spustit dalším boom zlatých cihliček. Investujte včas a získejte více než jen pokrytí inflace.

Pokud cenu zlata pravidelně sledujete, zřejmě jste zaznamenali nedávný silný růst cen drahých kovů, zejména investičního zlata a investičního stříbra. Obě tyto komodity jsou udávány v amerických dolarech a právě tato měna výrazně oslabila. Ben Bernanke (guvernér Federálního rezervního systému Spojených států) oznámil již třetí kvantitativní uvolňování = tištění nových peněz (dolarů). To bude mít za následek vyšší inflaci a nižší hodnotu dolaru. Přesně na základě těchto dat investiční stříbro i zlato roste.

Kolik do zlata investovat?

Zlaté investice se velmi různí. Za rozumné minimum pro investici je považována jedna trojská unce (asi 31 gramů). Investiční zlato o této gramáži stojí kolem 37 000 korun. Zlaté slitky znamenají ryzí zlato (999/1000). Jedná se tedy o to nejlepší investiční zlato, které můžete sehnat.

Velkou výhodou investičního zlata je snadná směnitelnost kdekoliv na světě a dobrá mobilita vůči ceně. Investiční zlato je uznáváno kdekoliv, máte tedy naprostou jistotu, že o své peníze nepřijdete.

Investiční stříbro je alternativou ke zlatu. Jeho výhodou je aktuálně vyšší poptávka než nabídka a nižší cena. Nevýhodou je neosvobozenost od DPH (investiční zlato osvobozené je). Dalším faktorem je zaměření na průmysl. Stříbro je v každém telefonu, automobilu... Pokud se nemůžete rozhodnout, rozdělte své volné finanční prostředky mezi tyto dva drahé kovy.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Předpokládaný vývoj ceny stříbra: Vyplatí se koupit investiční stříbro?

Předpokládaný vývoj ceny stříbra: Vyplatí se koupit investiční stříbro?

Stříbro je drahým kovem vhodným pro investici z mnoha důvodů. Ovšem není již cena příliš vysoká? Vyplatí se koupit investiční stříbro ? Jaký potenciál má případná koupě a jakým směrem odhadují analytici vývoj tohoto kovu?

Nejlevnější investiční zlato

Nejlevnější investiční zlato

Investice do zlata jsou v dnešní době velmi žádané. Právě zlato posiluje nejvíce v době ekonomické krize. Zatímco banky stlačují úroky na minimum a fondy jsou čím dál rizikovější, zlato stabilně roste. Investiční zlato se tak stává vyhledávaným zbožím. Ovšem kde nakoupit za nejvýhodnější cenu?


Investiční zlato

Investiční zlato

Každý člověk, který má nějaký majetek, si pochopitelně hodně hledí toho, aby tento majetek nějakým způsobem ochránil. Možností jsou logicky nákupy pozemků, které ale mohou z hlediska své ceny nepříjemně kolísat. Když si nechá člověk peníze, může o ně také přijít díky všudypřítomné inflaci. Proto je …

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Investiční zlato: Nákup online aneb jak získat zlaté slitky a cihličky výhodně

Láká vás investice do zlata, ale nevíte, jak a kde si jej pořídit? Pak vězte, že to není nic obtížného. Nákup investičního zlata dnes můžete provést z pohodlí a klidu domova, stejně jako když nakupujete běžné spotřební zboží. Stačí navštívit internet