Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Čtyři nejzajímavější tipy, jak zhodnotit peníze

12. listopad 2014 Čtyři nejzajímavější tipy, jak zhodnotit peníze

Zajímáte se o možnost, jak co nejlépe zhodnotit své peníze? Příležitostí je dostatek, stačí si vybrat ten správný produkt.

1. Akcie

Velká příležitost ke zhodnocení peněz spočívá v nákupu akcií firem. Zároveň jde však o investici, která je do značné míry riziková. Jen těžko lze totiž předvídat situaci na trhu. Zhodnocení může být klidně přes 20%, a to velmi, při špatné volbě však také můžete skončit v mínusu.

2. Cenné komodity

Zajímavým tipem je investiční zlato, podobně pak na tom jsou na tom také stříbrné slitky a diamanty. Všechny tyto komodity, které mají omezené světové zásoby, přinášejí sice mírnější zisky, zato jsou ale prakticky bez rizika, že o své peníze přijdete. V jednom z minulých článků jsme psali o tom, kde najít zlaté cihličky ke koupení online. Právě možnost snadného nákupu přes internet je další z mnoha výhod, které investice do cenných komodit přinášejí.

Právě nyní nastala výhodná doba pro koupi zlata. Je totiž na poměrně nízké úrovni a dá se předpokládat, že podobně jako před cca 2 roky půjde jeho cena opět vzhůru. Vy tak budete moci rychle a snadnou zhodnotit vaše peníze.

3. Nemovitosti

Pokud investujete do nemovitosti, jde o spíše dlouhodobou záležitost. Roční zhodnocení se v případě chytrého nákupu (podle lokality apod.) může šplhat klidně i přes 10% ceny původního nákupu.

4. Penzijní připojištění

A na závěr jeden tip pro konzervativce. Pokud myslíte především na to, jak se finančně zajistit na stáří, je dobré uvažovat nad sjednáním penzijního připojištění. Roční úrokové sazby, díky nimž dochází k postupnému zhodnocení vašich peněz, se zde pohybují nejčastěji kolem 4%. Vzhledem k tomu, že stát v budoucnu nebude mít na vyplácení důchodů, stává se penzijní připojištění skoro povinností pro každého, kdo neinvestuje peníze jiným způsobem.

Nenechte své peníze ležet ladem. Postupně by ztrácely svoji reálnou hodnotu. Jednoduše řečeno byste si za ně za pár let koupili méně nežli dnes, ať už v důsledku inflace či jiných negativních faktorů. Osobně bych doporučil investiční zlato . U něho máte jistotu, že o peníze nepřijdete.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Tipy na výhodné půjčky

Tipy na výhodné půjčky

Půjčit si výhodně peníze už nemusí být tak velkým uměním, jelikož mnohé finanční instituce jsou schopna nabízet velmi výhodné produkty, které stojí zato vyzkoušet. Podobně jsou na tom i některé banky, které jsou u nás nováčky.

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Zajímá vás, jaké investice budou v roce 2015 nejvýhodnější, kam se vyplatí uložit naspořené peníze? Pak pozorně čtěte následující řádky, mohou pro vás být zajímavou inspirací.


Pozoruhodné tipy na nebankovní půjčky

Pozoruhodné tipy na nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky dnes doslova hýbou světem, a to především díky faktu, že nabízejí výhodné možnosti úvěru skutečně široké veřejnosti. Banky se většinou zaměřují pouze na vysoce bonitní klienty, kteří jsou schopni bez větších potíží splácet. U nebankovních společností dostanou nabídku i lidé, kteří …

Naše tipy na zajímavé nebankovní půjčky

Naše tipy na zajímavé nebankovní půjčky

Nebankovní půjčky dnes poměrně hýbou světem. Spousta lidí přichází na to, že i tento typ úvěru může být velmi výhodný. Často předčí v mnohých charakteristikách i produkty běžně nabízené v některých bankovních domech. Určitě tak není od věci soustředi