Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Stříbrné investice: Vyplatí se?

27. říjen 2011 Stříbrné investice: Vyplatí se?

Ekonomické krize, finanční nejistota, neschopná vláda a další aspekty ovlivňují naše rozhodování, obzvlášť pokud se jedná o finance. Vlastníte-li volné peníze a nevíte, do čeho je uložit, tak věřte, že stříbro je tou správnou volbou. V tomto článku si ukážeme proč do stříbra investovat.

Každý ví, že stříbro je cenným kovem, jehož zásoby jsou omezené. Již tento fakt by vám měl zaručit hlavní jistotu. Stříbro je nezbytné v průmyslu i v módě. Život bez něj si nikdo nedovede představit. Jeho stálou, respektive mírně rostoucí cenou si můžete být jisti.

Další pozitivní zprávou je již uskutečněná korekce stříbra. Korekce znamená pád ceny komodity po výrazném růstu (celkově skončí v plusu). Pokud například cena stříbra velmi rychle stoupne o 10 dolarů, tak můžeme očekávat korekci až 7 dolarů, celkově tak stříbro získá jen 3 dolary. Právě to se stalo v září roku 2011. Nyní stříbro opět pomalu roste a tvoří tzv. bezpečný přístav.

Co od stříbra očekávat?

V současné době, kdy hrozí a zároveň i doznívá ekonomická krize je světová politika velmi nejistá. Investoři politikům ani firmám nevěří a soustředí se na komodity, které jsou zárukou. Tento fakt by měl zapříčinit růst cen stříbra. Od stříbra očekávejte pokrytí inflace, vše ostatní je navíc.

Investiční stříbro je nejjistější investicí. Pokud nevěříte bankám, chcete své peníze zhodnocovat a mít je kdykoliv k dispozici, tak investujte do stříbra.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Investice do zlata a stříbra se stále vyplatí

Disponujete finančními prostředky a hodláte je nějakým způsobem co možná nejefektivněji investovat? Pokud ano, měli byste si rozmyslet, jak budete postupovat. Možností investic je totiž velké množství. Klasiku představuje nákup nemovitostí. Jejich cena ovšem vcelku hodně osciluje v důsledku vývoje n…


Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince mohou sloužit ke dvěma účelům. Ty drobné s nižší hodnotou využijete především jako pamětní mince, kterými potěšíte sebe či někoho blízkého. Slouží v tomto případě jako upomínka na nějakou situaci či prostě jen jako dar. Druhým účelem,

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Tři tipy na nejlepší investice 2015

Zajímá vás, jaké investice budou v roce 2015 nejvýhodnější, kam se vyplatí uložit naspořené peníze? Pak pozorně čtěte následující řádky, mohou pro vás být zajímavou inspirací.