Finančník

Váš průvodce světem financí


RSS kanál


verze pro tisk

Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

1. prosinec 2014 Stříbrné mince a jejich hodnota: 3 důvody, proč investovat do stříbra

Stříbrné mince mohou sloužit ke dvěma účelům. Ty drobné s nižší hodnotou využijete především jako pamětní mince, kterými potěšíte sebe či někoho blízkého. Slouží v tomto případě jako upomínka na nějakou situaci či prostě jen jako dar. Druhým účelem, proč se investuje do stříbrných mincí, potažmo lidé volí hodnotnější stříbrné slitky, je snaha o uchování hodnoty peněz, potažmo jejich zhodnocení.

1. Ochráníte své peníze před inflací

Právě na druhý účel se zaměřme. Investice do stříbra je velmi považována právě z toho důvodu, že vám ochrání vaše finance. Zatímco v bance by jen tak ležely ladem, maximálně by docházelo k jejich mírnému zhodnocení o úroky (ty však často nedosahují ani míry inflace), pořídíte-li si za ně stříbrné mince či slitky, získáte prakticky jistotu, že během času vzroste jejich hodnota, nebo se alespoň jejich reálná hodnota ani za několik let nesníží. Stříbro je totiž podobně jako investiční zlato velmi stabilní komoditou. Má navíc omezené světové zásoby, takže si stačí uvědomit, že jeho hodnota rozhodně ani v budoucnu nijak výrazně nepoklesne, ba spíše naopak.

2. Snadno pořídíte stříbrné mince i o vyšší hodnotě

Kromě ochrany peněz bych zmínil také další důvody. Tím druhým je snadný nákup. Stříbrné slitky a mince dnes bez problémů pořídíte přes internet. Je to podobně snadné jako nákup potravin či spotřebního zboží. Bát se nemusíte ani toho, že by vás někdo okradl. Vzhledem k tomu, že se jedná o prodej produktů, které mají vyšší hodnotu, je dozor na těmito obchody a také zbožím, které prodávají, mnohem větší. Stříbrné mince si navíc před nákupem můžete „proklepnout“, tedy zjistit si, zda skutečně byly vydány některou z centrálních bank.

3. Snadná přenositelnost

Závěrem zmíním ještě třetí, neméně zásadní důvod, proč se vyplatí investice do stříbra. Je jím to, že stříbro má velkou hodnotu i v poměrně malém množství. Je tudíž snadno přenositelné. V momentě, kdy si s sebou chcete vzít větší množství finančních prostředků, stačí si jednoduše dát do kufříku nějakou cennou stříbrnou minci či slitek a máte u sebe tisíce korun. Směnit jej přitom můžete prakticky kdekoliv na světě, což lze ostatně brát jako další ohromnou výhodu.

Linkuj.cz!

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval!

Čtěte také...

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stříbrné slitky: Je investice do stříbra výhodná?

Stejně jako investiční zlato je v poslední době populární také investice do stříbra. Jde o cennou komoditu, která má vysokou tržní hodnotu. Sice ne tak vysokou jako zlato, i tak ale může být pro mnohé z vás zajímavým řešením v případě, že chcete inve

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Investovat do stříbra nebo do zlata?

Jako potenciální investoři se vždy musíte ptát, jaká investice pro vás bude nejvýhodnější. A nejde jen o případný zisk, ale také o riziko a mnohé další aspekty. V posledních letech je mimořádně populární investiční zlato a stříbro.


Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Tři hlavní důvody, proč zvolit virtuální sídlo společnosti

Právní předpisy platné na území České republiky vám dnes jako podnikatelům umožňují pronajmout si virtuální sídlo společnosti, které bude platné jako její obchodní adresa. Najde se hned několik pádných důvodů, proč právě o této možnosti přemýšlet a z

Proč spořit a investovat s Raiffeisen Bank?

Proč spořit a investovat s Raiffeisen Bank?

Spoření a investování finančních prostředků patří k jakémusi tradičnímu koloritu lidí majících nějaké ty finanční prostředky. Jestliže vás láká investování do některých fondů, je zapotřebí dlouho přemýšlet a srovnávat rozličné bankovní i nebankovní produkty. Zajímavé jsou jak podílové fondy, tak i d…